The Guardians of the Galaxy Holiday Special İncelemesi: Kevin Bacon'u İdolleştiriyor

The Guardians of the Galaxy Holiday Special; büyüleyici, eğlenceli, dokunaklı ve Noel temalı bir hikaye Disney+'ta. 2017 yılından beri yeni bir Galaksinin Koruyucuları filmi görmemiş olsak da 2022 uzayı keşfeden süper kahraman ekibiyle dolu ve James Gunn, Marvel'ın dördüncü aşamasını tamamlamanın fantastik ve eğlenceli bir yolu için Galaksinin Koruyucuları'nı geri getirmiş.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special incelemesi
Mantis ve Drax

The Guardians of the Galaxy Holiday Special, Kevin Bacon'u idolleştiren Peter Quill'e odaklanıyor. Peter Quill genç yaşta babasının emri üzerine Ravagers tarafından Dünya'dan ve annesinden kaçırılmıştı. Marvel'ın bu özel sunumu Quill'in (Star-Lord) insan geleneklerini nasıl canlı tutmaya çalıştığını araştırıyor. Peter Quill'in Dünya'ya ve merhum annesine olan bağlılığı biliniyor, Quill de Kevin Bacon'un bir oyuncu olduğunu biliyor ama uzaylı takım arkadaşlarına bunu anlatmak biraz zor.

Mantis ve Drax, Kevin Bacon'u Quill'in muhtemelen çocukken annesiyle birlikte izlediği bir film sayesinde biliyor ama ne Kevin Bacon'un oyuncu olduğundan haberdarlar ne de rol yaptığından. Muhafızların eğlenceli üyeleri Quill'e iyi bir Noel hediyesi verebilmek için harekete geçiyor hemen hemen 40 dakikalık bu Disney+ özel yapımında.

Yazar ve yönetmen James Gunn, tüm bu şenlikli kaos'un arasına bir dizi Marvel referansını ve kurnaz şakaları başarılı şekilde dahil ediyor. Guardians özel programında Marvel kahramanları gibi Disney karakterleri ve 1980'lerden Transformers benzeri bir çeşit oyuncak serisi, çizgi filmi de olan GoBot gibi giyinmiş bir cosplay karşımızda. Drax'in GoBot'a saldırıya geçmesi Holiday Special'ın eğlenceli sahnelerinden ama bu saldırı sevimli karakter Mantis'e göre bir GoBot'un Drax'in kuzeni ile geçmişte kötü sonuçlanmış bir anlaşmazlıklarından kaynaklanıyor.

Kış Askeri Bucky Barnes de bir sahnede görülüyor, en azından bir parçası (kolu) hediye kutusundan çıkıyor.

Çok eski olmayan bir tarihte, James Gunn, DC'nin SEO'su olarak atanmıştı. DC'nin durağan Sinematik Evreni için Peter Safran ile ortak çalışmalar yürüten Gunn, önümüzdeki 10 yıl için çizgi romanları başarıdan başarıya koşan şirketin kötü giden ekran çalışmalarını iyileştirmeye çalışacak. Gunn, The Guardians of the Galaxy Holiday Special'da DC'deki planlarından biraz bahsediyor gibi görünüyor.

James Gunn'ın filmi The Suicide Squad'da Javelin karakterini canlandıran Flula Borg, Marvel'ın Disney+ özel şovunda bir süreliğine görülüyor. Hatta yıldız haritasında John Cena ve Margot Robbie de var yine The Suicide Squad'dan. Batman'in ve Bruce Wayne'nin ismi de geçiyor Holiday Special'da Kevin Bacon aracılığıyla bu da Batman'in kanonik olarak MCU'da var olduğunu hatırlatıyor.

The Guardians of the Galaxy Holiday Special'da saklanmış birkaç konu daha var. Knowhere'deki o grup gerçek bir müzik grubu, Old 97's ve Kevin Bacon'un evinde TV'de kült film Santa Claus Conquers the Martians'ın birkaç saniyesi de izlenebiliyor. Çizgi roman okurlarının favorilerinden Cosmo; konuşan, psişik Rus uzay köpeği sonunda tam teşekküllü Marvel Sinematik Evreni çıkışını yapıyor.

MCU'nun 4. aşamasını kapatan bu eğlenceli ama kaotik özel yapım, The Guardians of the Galaxy Holiday Special, Galaksinin Koruyucuları'nı özleyenler için Noel temasıyla Disney+'ta gösterimde.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Bu ekibi seviyorum. Fragman da hoşuma gitti. İzleme listeme ekledim.

    YanıtlaSil
  2. kevin amca en sevdiklerimden :) hatta trapped adlı filmini sürekli izlerim :)

    YanıtlaSil