Yalı Çapkını: Gülseren Budayıcıoğlu'ndan Etkileyici Bir Eser Daha

Yalı Çapkını yapımcılığını OGM Pictures'in üstlendiği, yönetmenliğini Burcu Alptekin'in yaptığı, hikayesi Gülseren Budayıcıoğlu'nun elinden çıkan, Star TV'de yayınlanan Türk dizisidir. Başrollerini Mert Ramazan Demir, Afra Saraçoğlu ve Çetin Tekindor paylaşmaktadır.

Yalı Çapkını

Son dönemde kitaplarının diziye uyarlanmasıyla büyük bir başarı ve popülerlik elde eden Gülseren Budayıcıoğlu'ndan oldukça beğenilen bir hikaye daha geldi.

Dizide, Korhan Ailesinin el üstünde büyütülmüş oğulları Ferit Korhan'ın (Mert Ramazan Demir) evlendirilmesine karar verilir. Ancak Ferit yurt dışında okumuş, ailenin kurallarına oldukça uzak kalmıştır. Dedesi Halis Ağa ise onu bir o kadar zorlamaktadır. Evlendirmek için Antep'ten bir kız bulunur ancak isteme günü gerçekleşen bazı olaylar dolayısıyla istemeye gittikleri kızı değil kız kardeşini isterler. Seyran (Afra Saraçoğlu) Ferit ile daha önce karşılaştıkları ve aralarında ters bir olay geçtiği için Ferit son dakika kararını Seyran'dan yana kullanır. Seyran ise bu durumdan hiç memnun kalmayacaktır.

Dizi ilk bölümünden itibaren bütün kategorileri birinci tamamlayarak seyirciden büyük bir beğeni topladı. Dizinin Youtube'da yayınlanan ilk bölümü ise on milyon izlenerek bütün kadroyu mutlu etti.

Afra Saraçoğlu ve Mert Ramazan Demir yaptıkları röportajda aldıkları ilgiden oldukça memnun olduklarını ve böyle güzel bir tepkiyle karşılaşmanın onları çok mutlu ettiğini belirttiler. Ferit ve Seyran'ın samimi sahneleri internette oldukça konuşulurken, bunun ikilinin özel hayatlarında da yakın arkadaş oldukları için birbirlerini iyi tanımaları ve sahnelere de bunun yansıdığından söz ettiler.

Dizinin PR çalışmalarının da oldukça başarılı olduğunu, dizinin yayınlandığı ilk günden itibaren çoğu influencerın tanıtımını yapması ve desteklemesi dizinin popülerliğini arttırdığını görüyoruz. Ancak bu reklamların sonucunda diziye bir kez şans veren seyircinin, dizinin akıcı ve yormayan senaryosuyla, her sahnenin başarıyla üstesinden gelinmesiyle diziden kopmadığını da söyleyebiliriz.

Dizinin beğenilen isimlerinden biri Emre Altuğ ise yaşına rağmen oldukça genç duruşuyla izleyenleri etkilese de oynadığı karakterle de büyük bir tepkiye sebep oldu. Dizide karısını aldatan Orhan Korhan (Emre Altuğ) seyirciden aldığı ters tepkiyle rolünü ne kadar doğru oynadığını bize göstermiş oldu.

Dizinin bir diğer hayran kalınan karakteri ise Gözde Kansu'nun hayat verdiği Gülgün Korhan. Ferit'in annesi, Seyran'ın kayınvalidesi rolündeki Gözde Kansu, Türk dizilerindeki kötü kaynana imajını Gülgün Korhan karakteri ile yıkıyor. Seyircinin, sonunda görmek istediğimiz kaynana örneği, diyerek karşıladığı karakter, aynı zamanda Seyran'ın okumasına destek olması ve ona olan olumlu davranışları sebebiyle büyük beğeni topladı. Gözde Kansu'nun başarılı oyunculuğuyla karakter seyirciden büyük bir destek aldı.

Buna rağmen kimi eleştirilerde Mert Ramazan Demir'in yakışıklı, kaslı olduğu için başrol olduğu yorumları geldi. Dizinin hayranları buna sert bir şekilde karşılık verdi. Twitter'da Mert Ramazan Demir'e destek yağdı. Samimiyetiyle şimdiden seyircisine ulaşabilmiş olan oyuncu bunu sosyal medyada da gördü. Hayranları, yakışıklılığı dışında Ferit Korhan karakterini Mert Ramazan Demir'in oldukça başarılı bir şekilde yansıttığını ve Ferit'in sempatik hallerinin ilgi çektiği konusunda ısrarcıydılar.

Bu konuda hayranlarına hak vermek gerektiğini söyleyebiliriz. Mert Ramazan Demir gerek tavırları gerekse mimikleriyle karakterini seyirciye oldukça başarılı bir şekilde geçiriyor. İzlerken yüzünüzde bir tebessüm oluşturuyor. Afra Saraçoğlu'nun oyunculuğu hepimizce bilindiğinden bu başarılı ikilinin kimyası seyircinin onayından geçti diyebiliriz.

Yalı Çapkını incelemesi

Her şeye rağmen başarıyla yoluna devam eden dizi her cuma Star TV'de sizlerle.
Yazan: Selin Şentürk

Zamanın ne içinde ne de dışında, geniş bir anın parçalanmaz akışında olan bir yazar. Türk Dili ve Edebiyatı okuyor. Medya ve İletişim mezunu. Çok okuyor, çok yorumluyor.

Yorum Gönder

12 Yorumlar

 1. Selamlar, Yalı Çapkını dizi tanıtımını okurken fark ettim ki şu an yayında :) İzledim biraz, Menderes Samancılar'a rast geldim.
  Paylaşım için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Camdaki kızın yazarı da aynıydı sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kırmızı oda, masumlar apartmanı da Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitaplarından uyarlama

   Sil
 3. Mert Ramazan Demir bence de rolünün hakkını veriyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende aynı görüşteyim. Oynamıyor, resmen Ferit'i yaşıyor.

   Sil
 4. Bu da mı Gülseren Buğdayıcıoğlu'nun?Tüm sosyal medyayı ve televizyonları işgal etti :)) Diziyi de duydum ama hiç izlemedim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet bu da onun artık her kanalda onu izliyoruz. :) Dizi baya akıcı bu arada izlemek istersen tavsiye edebilirim.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim ama saatlerce sürdüğü için bizim ülke dizilerini pek izleyemiyorum :(

   Sil
 5. Gerçek hayattan olması ilgi çekici yapıyor:) Gülseren Budayıcıoğlu kitaplarını severim, çoğunu da okudum:) Ayrıca dizinin başrol oyuncuları çok iyi uyum sağlamış:)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her oyuncu kendi özelinde çok iyi ama dediğin gibi iki başrolün inanılmaz bir uyumları var. :)

   Sil
 6. Dizi ilgimi çekmedi, ilk bölüme biraz bakıp kapattım. Fotoğraf da çok yabancı işi gibi durmuş, itti beni. :)

  YanıtlaSil
 7. Bu dönemin çok popüler yazarı. Tüm dizilerinde Türk halkının nabzını iyi tutuyor.

  YanıtlaSil