Suits: 9 Sezonuyla Seyircinin Takdirini Topluyor

Yönetmen koltuğuna Aaron Korsh’un oturduğu dram ve komedi türündeki Suits'in olay örgüsü, New York’ta ünlü bir hukuk bürosunda geçiyor.

Suits Dizi İncelemesi
Suits

2011 yılında yayınlanmaya başlayan ve izleyiciyi dinamik yapısıyla kendine bağlayan Suits, dokuz sezon boyunca seyirciyle buluşuyor ve 2019 yılında final yapıyor.

Suits’in başrol oyuncuları Patrick J. Adams (Mike Ross) ve Gabriel Macht (Harvey Specter). Mike Ross ailesini bir trafik kazasında kaybediyor ve babaannesi tarafından yetiştiriliyor. Mükemmel bir zekaya ve hafızaya sahip olan Mike’ı güzel bir gelecek beklerken arkadaş çevresi yüzünden fakülteden atılıyor.

Arkadaşlarıyla girdiği bir iddiada hukuk okumadan da baro sınavlarını geçebileceğini söylüyor ve fotografik hafızası ile bu iddiayı kazanıyor. Okuduğunu anında hafızasına kaydedebilmesi ona sınavda istediği puanı almasını sağlıyor.

Mike, bir müddet geçimini başkalarının yerine sınava girerek sağlasa da bir gün daha çok paraya ihtiyacı oluyor ve gelen bir kuryelik teklifini kabul ediyor.

Başrol oyuncularımızdan bir diğeri ise yakışıklı, karizmatik, zeki bunların yanı sıra bir o kadar da ukala ve kibirli bir karakteri canlandırıyor. Harvey Specter, New York’un en ünlü avukatlarından ve her zaman her duruma hazır. Yani Harvey tam bir iş bitirici, o varken hiçbir şeyden korkmanıza gerek yok. Arkanıza yaslanın ve onu izleyin.

Suits Oyuncuları
(Soldan sağa) Gina Torres, Patrick J. Adams, Sarah Rafferty, Meghan Markle, Rick Hoffman ve Gabriel Macht

Tek başına çalışmaktan hoşlanan Harvey ne kadar diretse de patronunu ikna edemiyor ve bir yardımcı almak zorunda kalıyor. Yardımcının seçileceği yer ise tam da Mike’ın kuryelik yapacağı otel oluyor. Mike polislerden kaçmak için seçmelere katılmak zorunda kalıyor; keskin zekası, hazırcevap yapısı ve hafızası sayesinde Harvey’i etkiliyor ve macera başlıyor.

Harvey ve Mike çok güzel bir uyum yakalıyor. Tatlı atışmaları, zeka dolu esprileri ve olayları çözüş tarzları izleyenleri ekrana kilitliyor.

Mike ile Harvey’nin yanı sıra gerek oyunculuğuyla gerek şık giyinişiyle (bunu söylemeden geçemedim) izleyiciyi etkileyen bir diğer karakter ise Gina Torres’ın hayat verdiği Jessica Pearson. Jessica, hukuk bürosunun kurucu ortağı ve patronluk Jessica’ya yakışıyor. Açıkçası Gina Torres bu rolün hakkını veriyor. Bu sebepten olsa gerek Suits final yaptıktan sonra uzantı dizisi olarak Pearson çekiliyor ancak Suits’teki başarı elde edilemediği için tek sezonluk bir dizi olarak kalıyor.

Suits’in dikkat çeken bir başka oyuncusu ise İngiliz Kraliyet Ailesi üyesi olan Meghan Markle. Bu dizi Meghan Markle’ın ön plana çıkmasını sağlayan yapımlardan bir tanesi. Canlandırdığı karakterin ismi ise Rachel Zane. Rachel, Mike’ın çalıştığı hukuk bürosunda uzun zamandır avukat yardımcısı olarak çalışıyor. Onun hayali ise bu büroda avukat olmaktır ancak bunun için Harvard Üniversitesini bitirmesi gerekiyor.

Suits tüm kadrosuyla başarılı bir yapım diyebiliriz, bunu zaten uzun süre ekranlarda kalmasıyla kanıtlıyor. Hızlı ilerliyor ve seyircinin zekasına güveniyor. Eğer hala izlemediyseniz mutlaka listenize almalısınız. İyi seyirler.
Yazan: Rukiye Çanak

"Yazmak benim için bir tavır. Dünyalaşmaya karşı ruhumda manifesto var."

Yorum Gönder

10 Yorumlar

 1. Güzelmiş :) Bakarım buna bi ara :) Bu arada yeni yıl şimdiden güzel mutlu huzurlu gelsin :) Mahallemizde yeni yıl için hediyeler dağıtıyoruz bi ara uğra oraya da :)

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim Sinan bey, seve seve geliyorum mahalleye.

  YanıtlaSil
 3. Bayağı merak ettim ve not aldım, aklımda olsun:) Ne zaman izlerim bilmiyorum:)

  YanıtlaSil
 4. Zeki karakterleri severim :) Vakit bulursam bakacağım.

  YanıtlaSil
 5. Selamlar, Suits'in sanırım ilk 4 sezonunu izledim. Dinamik yapısını sevmiştim aslında ama doyunca bıraktım. Karakterleri hatırlamak gülümsetti beni. Özellikle de Rick Hoffman :)
  Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 6. Ne demek ben teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
 7. Yayınlandığı dönemlerde ilk sezonu izlemiştim ama sonra devamını getirmedim. Çok sevemedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 9 sezon bana da uzun gelmedi değil. Uzun bir zaman hibe etmek gerekiyor. Bu da yoran bir durum zaten.

   Sil