2023'ün Öne Çıkan Animasyon Filmleri

Animasyon filmleri sevenler için 2023 harika bir yıl olacak. Bu yıl beyaz perdede pek çok kaliteli yapımın yanı sıra animasyonlar da öne çıkacak.

Animasyon filmler
2023'ün öne çıkan animasyon filmleri

2023, Spider-Verse'den Ninja Kaplumbağalar'a, oyun karakterlerinden izleyenleri etkileyecek bir aşk hikayesine, uzun zamandır beklenen devam filmlerinden yenilikçi yeni projelere, farklı animasyon türleri ve farklı stilleriyle her yaştan izleyiciye hitap eden yapımlara sahip.

 • The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie, 7 Nisan'da gösterime girecek. Nintendo'nun popüler İtalyan tesisatçıları olan video oyunu karakterlerinin fragmanları, hayranlarını ve filmle uzaktan yakından ilgilenen herkesi heyecanlandıran göz alıcı animasyonlar içeriyor.


İlk fragmanlar Mantar Krallığı'na ve içinde yaşayan karakterlere çarpıcı ve canlı bir bakış sunuyor.


Film, ses performanslarından nefes kesen görsellerine kadar video oyunundan filme uzanan boru hattına olan inancı yeniden kazanmaya hazır görünüyor.

 • Spider-Man: Across the Spider-Verse

İzleyiciler 2 Haziran'da nihayet Spider-Man: Across the Spider-Verse ile Spider-Verse'e geri dönecek. Animasyon ve çizgi roman hayranları birkaç yıldır devam filmini bekliyorlar ve sonunda 2023'te ona sahip olacaklar.


Örümcek Adamlarla dolu çoklu evrende geçecek olan film, çoklu evrenin varlığını tehlikeye atan varlığa karşı verilen mücadeleyi takip edecek.

Merakla beklenen devam filminden beklentiler oldukça yüksek, ilk filmin animasyon ve hikaye anlatma standartlarına ulaşıp daha da ileri götürmesi umuluyor.

 • Elemental

Pixar, yakında çıkacak olan animasyon film Elemental'da, elementlerin duyguları olsaydı sorusuna yanıt arayacak.


Nesnelere duygu katmak Pixar için yeni bir şey değil ama 16 Haziran'da gösterime girecek olan Elemental, duygulara sahip elementleri ile romantik bir aşk hikayesi sunacak.

İzleyiciler Elemental'da günümüz toplumuna kök salmış daha derin bir anlam sezebilirler. Pixar, filmlerinde azınlık olan karakterleriyle kültürleri farklı yönlerden incelemeyi seviyor.

 • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

4 Ağustos'ta gösterime girecek film için pek fazla bilgi mevcut değil ama yine de Ninja Kaplumbağalar'ı yeniden izleme şansı, her yaştan hayranı heyecanlandırmayı başarıyor.

Ninja Kaplumbağalar Mutant Mayhem
Ninja Kaplumbağalar: Mutant Kargaşası

Mutant Mayhem animasyon filmi, Leonardo, Donatello, Michelangelo ve Raphael'i ihtişamlı günlerine geri getirebilir.

 • Trolls 3

Universal Pictures, Trolls serisinin üçüncü filminin 17 Kasım'da gösterime gireceğini duyurdu.

Trolls 3
Trolls

İskandinav mitolojisindeki trollere pek benzemeseler de bu ufak yaratıkların pek çok hayranı, onları yeniden beyaz perdede izleyebileceği için heyecanlı görünüyor.

 • Wish
Disney'in -100. yıl dönümünde- 22 Kasım'da seyirci ile buluşacak olan animasyon filmi, Wish, Rosas'ın büyülü bir krallığında geçecek.

Wish animasyon film
Wish

Asha'nın da yaşadığı bu krallık, onun bir dileğinin kozmik bir güç tarafından cevaplanmasını takip edecek.

 • Chicken Run: Down of the Nugget

Hayranlar bu tüylü ikilinin organize olarak kümesten uçtuğunu göreli 20 yıldan fazla bir zaman geçti.

Tavuklar Firarda: Nugget Şafağı
Tavuklar Firarda: Nugget Şafağı

İlk film, Chicken Run (Tavuklar Firarda), tüm zamanların en çok hasılat yapan stop-motion animasyon filmi olmaya devam ediyor. İkinci filmin henüz bir çıkış tarihi yok ama 2023 içinde gösterime gireceği duyuruldu.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

9 Yorumlar

 1. Animasyon filmlerini çok severim:))) Mario'yu kesin izlerim, Trolls da merak ettiklerimden:)))

  YanıtlaSil
 2. Uzun zamandır animasyon izlemedim. Artık başlamalı o zaman....

  YanıtlaSil
 3. Super Mario çok iyiymiş, çocukluğuma gittim, ne çok oynardım. Görseller de iyiymiş. Spider Man ilginç görünüyor ama fazla renkli geldi. :)

  YanıtlaSil
 4. Tavuklar Firarda hoşuma gitti :)

  YanıtlaSil
 5. Oyun karakterlerinin animasyon filmlerine ısınamadım bir türlü. Birkaç denemeden sonra bıraktım. Süper kahramanların animeleri de dikkatimi çok çekmiyor. Ama Ninjalar, Tavuklar Firarda ve özellikle Wish'i beklerim. :)

  YanıtlaSil
 6. Bayılırım animasyonlara :) Tavuklar Firarda animasyon filmini izlemiş ve sevmiştim. Yenisi de ilki kadar güzel olur umarım :)

  YanıtlaSil
 7. Biri Pixar'la ortaklı iki Disney yapımı animasyon ve ikinci bir Tavuklar Firarda mı! Şanslıyız bu sene (:

  YanıtlaSil
 8. Örümcek Adam'ın yeni filmini mutlaka izlerim. Elemental de ilgimi çekti. Pixar'ın kötü filmi olmaz.

  YanıtlaSil