Black Panther, Ironheart Yazarı Eve Louise Ewing ile Yeniden Başlatılıyor

Marvel, Ironheart ve Monica Rambeau yazarı Eve Louise Ewing ve çizer Chris Allen'dan yeni bir Black Panther serisinin 2023'ün Haziran ayında geleceğini duyurdu.

Bu yaz piyasaya sürülecek olan ilk sayı için konuşan yazar ve çizer, çizgi roman hayranları için böylesine önemli bir karakteri devam ettirmenin onlar için çok önemli olduğunu ve bunun sorumluluğunun farkında olduklarını söylediler.

Black Panther, Marvel hayranları için son derece önemli bir miras karakteri ve karakter dünyanın her yerindeki Afrika diasporasındaki insanlar için pop kültürün en önemli simgelerinden biri halinde.

Haziran'da yayınlanmaya başlayacak serinin hikayesi bir sır olarak saklanıyor ama yazar Eve L. Ewing, Black Panther hayranlarına biraz ipucu vererek, Hollywood'un suç filmlerini tanımlamada kullanılan bir sinema terimi "kara film" temasını benimseyeceğini söyledi.

Black Panther 2023
Black Panther 2023

Stan Lee ve Jack Kirby tarafından yaratılan ve ilk görünümünü 1966 yılında yapan Black Panther, en son John Ridley tarafından 2021'de yazılmaya devam ediyordu. Marvel, John Ridley'in devam ettirdiği Black Panther çizgi romanlarının 2023 yılında sona ereceğini daha önce hayranlarına bildirmişti. Black Panther'in geleceğini merak eden hayranlar serinin devam ettirileceğini biliyorlardı ve şimdi çıkış tarihine, yazarına ve çizerine kadar her şey resmi olarak duyuruldu.

John Ridley ve German Peralta imzalı, John Ridley'in oyunları değiştiren koşusunun efsanevi finali 8 Mart 2023'te piyasaya sürülecek (serinin son sayısı Black Panther #15). T'Challa'nın çocukluktan beri en iyi arkadaşı olan Jhai ile ilgili bir anlaşmazlık, Captain America'nın yeniden tasviri, Namor'un dünyanın en kuvvetli kahramanlarına karşı saf tutması gibi olayları takip eden seri bazen hayranların eleştirileri ile karşı karşıya kalsa da Marvel'ın en sevilen çizgi romanları arasında yerini korumayı başardı.

Eve Louise Ewing
Eve Louise Ewing

Eve L. Ewing yaptığı açıklamada seriyi kaldığı yerden devam ettireceğini belirtti. Black Panther'in editörlüğünü yapan Wil Moss ile konuştuklarını söyleyen yazar, final hakkında edindiği bilgileri açıklayamayacağını ama hayranları bekleyen daha fazla karışıklığı haber edebileceğini söyledi.

Eve L. Ewing, seriyi devam ettirirken selefinin yaptıklarını göz ardı etmeyeceğini ve çizgi roman hayranlarının en sevdiği karakterlerden birini yeniden yazarken karakterin hikayesine kaldığı yerden devam etmenin önemli olduğunu düşündüğünü konuşmasına ekledi.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. hımm fiyatı uygunsa alırım :)

  YanıtlaSil
 2. Black Panther'in çizgi romanını dört gözle bekliyorum açıkçası. Özellikle de son filminden sonra. 😇

  YanıtlaSil
 3. biz daha seriye başlayamadık, millet sorumlu hissedip devamını getirme kararı almış, biz de niyet edelim başlamaya o halde :)

  YanıtlaSil
 4. Black Panther'i bilmiyordum hiç ama ilgimi çekti, elinize sağlık:)

  YanıtlaSil