James Gunn Liderliğindeki Yeni DC Filmleri Açıklandı

James Gunn ve Peter Safran, iki bölüme ayrılacak olan DC Universe için 10 yıllık planlarının başladığını açıkladı. Planlanan hedefe göre DC Studios yılda iki film ve iki dizi yayınlayacak.

DC filmleri

Gods & Monsters başlıklı birinci bölüm, 2025'te genç bir Superman'i konu alacak olan Superman: Legacy filmi ile başlayacak. Duyurulan diğer filmler arasında aynı adlı çizgi roman serisine dayanan The Authority'den başka The Brave and the Bold, Supergirl: Woman of Tomorrow ve Swamp Thing de yer alıyor.

James Gunn ve Peter Safran 10 yıllık vizyonlarını yönlendirmeye ve geliştirmeye yardımcı olacak yaratıcıların isimlerini de duyurdu. Çizgi roman yazarı Tom King (Mister Miracle, Batman), film yapımcısı Drew Goddard (Cloverfield, The Martian), Moon Knight başyazarı Jeremy Slater ve daha önce Harley Quinn: Birds of Prey (Yırtıcı Kuşlar), iptal edilen Batgirl filmi ve yakında çıkacak olan The Flash filminin senaryosunu yazan senarist Christina Hodson, ikilinin ve DC Studios'un çalışmalarında danışman olarak başvuracağı isimler arasında yer alacak.

Açıklanan filmler:

Superman: Legacy

Superman: Legacy, yeni DCU kapsamında vizyona giren ilk film olacak. Gösterim tarihi olarak 11 Temmuz 2025 belirlendi.

Film ilk olarak 2022'nin sonlarında duyuruldu ve senaryoyu Gunn'ın yazacağı onaylandı. Şimdiye kadar DC Studios eş CEO'su filmin bir köken hikayesi olmayacağını, Clark Kent'i Superman olarak anlatacağını ve Kent'in Daily Planet'te çalışması ile başlayacağını açıkladı.

Bilindiği gibi Henry Cavill, Superman olarak geri dönmeyecek ve Superman için daha genç bir aktör seçilecek.

The Brave and the Bold

Matt Reeves'in Batman Evreni kendi dünyasında kalırken, The Brave and the Bold ile DCU'ya yeni bir Batman tanıtılacak.

Gelecek olan film, Bruce Wayne'in bir düşmanının kızı olan Talia al Ghul'dan Damian adında bir oğlu olduğunu öğrenmesini konu alan 2006 çıkışlı Batman and Son çizgi romanından esinlenilerek yaratılacak.

Swamp Thing

Eleştirmenlerce beğenilen ancak kısa ömürlü bir dizinin ardından Swamp Thing, kendi adını taşıyan bir solo filmle beyaz perdeye gelecek.

Yazar Len Wein ve çizer Bernie Wrightson tarafından yaratılan Swamp Thing, ilk olarak 1971'de House of Secret'ın 92. sayısında ortaya çıkmıştı. Karakter aslen Alec Holland adında idealist bir bilim insanıydı. Öldürüldükten sonra anılarını ve kişiliğini emen bitki örtüsünden yapılmış bir yaratık olarak yeniden doğdu.

The Authority

James Gunn şu an Wildstorm karakterine dayanacak olan filmin ana hatlarını çiziyor. İyi niyetli anti kahramanların araştırılacağı filmde dünyanın ne kadar parçalanmış olduğu gösterilecek.

1999 yılında Warren Ellis ve Bryan Hitch'in yarattığı ekip, yapmakta oldukları şeyleri ne pahasına olursa olsun yapmayı görev bilen bir süper kahraman ekibi ve film de çizgi romanlardaki maceralar doğrultusunda gelişecek.

Supergirl: Woman of Tomorrow

Supergirl: Woman of Tomorrow filminde karakter sevdiği birçok kişinin öldüğünü görmek zorunda kaldığı hayatını keşfedecek.

Superman nazik ebeveynleri ile dünyada büyürken, işler Supergirl için pek de yolunda gitmeyecek.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

  1. swamp thing in çok eski filmlerini izledim oleey iyi haberler :)

    YanıtlaSil
  2. Uzun süredir bu tarz yapımları takip etmiyorum. The Authority'yi merak ettim. :)

    YanıtlaSil
  3. DC yol haritasını çıkarmış, bu güzel bir haber. Evrende artık sular durulmuştur diye düşündüm. :)

    YanıtlaSil