DC'nin Hamile Joker Hikayesine Tepkiler Artıyor

DC hayranları, 3 Ocak'ta satışına başlanan, içinde hamile bir Palyaço Suç Prensi'nin yer aldığı The Joker: The Man Who Stopped Laughing #4'teki bir yedek hikayeye Twitter'da tepki gösteriyor.

Çizgi roman haberleri
Joker ve Zatanna

Joker, Matthew Rosenberg tarafından yazılan The Joker: The Man Who Stopped Laughing'in dördüncü sayısında Knocked Upside Down başlıklı kanonik olmayan bir hikayede Zatanna tarafından hamile bırakılıyor.

Joker hamile
Hamile Joker, The Joker: The Man Who Stopped Laughing #4

Hayranların tepkilerine cevap veren Matthew Rosenberg, insanların hayatı boyunca ona kızdığı en komik sebebin Joker'in hamileliği olduğunu söylüyor.

Zatanna Zatara, babası John Zatara gibi bir sihirbaz ve istediği her ne ise geriye doğru söyleyerek gerçekleştirebiliyor, büyü yapabiliyor.

Olaylar başlamadan önce Zatanna tarafından baş aşağı sallandırılan Joker, ne kadar iyi bir çift olacaklarını düşündüğünü söyleyince kendini çamur yığınında buluyor. Çamurun içindeyken Zatanna'yı daha da kızdırmayı başaran Joker; çocuklarının dış görünüşünü kendinden, kişiliğini ise Zatanna'dan alacaklarını umduğunu söyleyince Zatanna çizmesiyle Joker'in başını çamura yapıştırarak o an anlaşılmayan bir büyü yapıyor.

Çok fazla çamur yuttuğundan şikayet eden Joker, huzursuz bir uykunun ardından hamile olarak uyanıyor ve Doctor Phosphorus'un yardımıyla bebeği doğurmaya çalışırken bir anda çamur kusmaya başlıyor. Çamur şekillenmeye başlayarak kaçıp saklanmaya çalışıyor.

Joker'in yardımcıları bu garip çamurdan yaratığı yakalamaya çalışıyorlar hatta kurşun yağdırıyorlar ama başarılı olamıyorlar. Sonunda onu bir köşeye sıkıştıran Joker, alev silahını çalıştırmadan önce teslim olan iki el görüyor. Sonrasında çamurdan yaratık iyice şekillenerek Joker'in bir çeşit kopyasına dönüşüyor.

Büyülü güçlerini keşfetmeden önce başarılı bir sahne illüzyonisti olan Zatanna, gerçekten sihir yapabildiğini anladıktan sonra da mesleğine devam ettiğinden bir gösterisi sırasında, haftalar sonra, Joker tarafından ziyaret ediliyor.

Çizgi roman inceleme
The Joker: The Man Who Stopped Laughing #4

Kanonik olmayan (uyarlama, yan ürün) hikaye Zatanna'nın şaşkın ifadesiyle son buluyor.

Sinematik evreniyle hayranlarına sinir krizleri geçirten, aldığı kararlarla şok etmeyi başaran DC'nin çok sevilen çizgi roman evreni için de sonun başlangıcı yorumları Twitter'da dolaşıyor. Ancak bunun sadece eğlence amaçlı yapıldığını, DC'nin -en azından- başarılı çizgi roman evrenine sahip olmayı sürdüreceğine dair yorumlar da mevcut.

The Joker: The Man Who Stopped Laughing 4'ü incelediğimizde, 1950'lerin ortalarından 1970'lere kadar uzanan Gümüş Çağ'dan (çizgi romanlar için) eski çizgi romanların tonuyla eşleştiği görülebiliyor. Hikayenin kanonik olmaması da iç rahatlatan bir etken olarak görülüyor ve herhangi bir çöküşe ya da sona ulaştırmıyor.

Önceki sayılarında da hayali bir tona sahip olan The Joker: The Man Who Stopped Laughing, dördüncü sayısına gelen tepkilere rağmen sanatıyla ve Palyaço Suç Prensi'nin hikayeleriyle çizgi roman okurlarının ilgisini çekmeyi başarıyor.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

5 Yorumlar

 1. Gerçekten de tuhaf geliyor insana, bilemedim:)

  YanıtlaSil
 2. Çizgi roman bambaşka bir dünya. Ben okumayı sevmesem de eşim sever ve çocuklara da aşıladı bunu. Bir ara Teksas'ın serisini arayıp duruyorduk onlara.

  YanıtlaSil
 3. Çizer Rosenberg'ün hayal dünyasından daha neler çıkmış nelerine kızmışlar bilmiyorum ama ona hak verdim. Hamile Joker için ona kızanlar biraz muhafazakar galiba. :)

  YanıtlaSil
 4. ne ilginç bir haber bu :)

  YanıtlaSil
 5. DC kendini bitirmek için elinden geleni yapıyor. Hayranlarını bu kadar dinlemeyen bir marka var mı bilmiyorum.

  YanıtlaSil