Poker Face'in Yıldızlarla Dolu İlk Fragmanı Yayınlandı

Peacock, Knives Out (Bıçaklar Çekildi) yazarı ve yönetmeni Rian Johnson'ın imzasını taşıyan yeni gizem dizisi Poker Face'in ilk fragmanını yayınladı.

Poker Face
Poker Face

Yaklaşan dizinin ilk fragmanı, izleyicileri Natasha Lyonne'nin birinin yalan söylediğini belirleme konusunda olağanüstü bir yeteneğe sahip bir kumarhane çalışanı karakteri Charlie Cale ile tanıştırıyor.


10 bölümden oluşacak ilk sezon, Plymouth Barracuda model otomobili ile yola çıkan karakterin her durakta yeni karakterlerle ve çözmeden duramayacağı garip suçlarla karşılaşmasını konu alıyor. İlk sezon birçok yıldızı ağırlayacak olan dizi için konuk oyuncu listesine baktığımızda; 2012 yapımı The Dark Knight Rises'dan Joseph Gordon-Levitt, 1990'da başlayıp 22 sezon süren Law & Order'dan Benjamin Bratt, 2005 yapımı King Kong'dan Adrien Brody, 2017 yapımı Get Out'tan Lil Rey Howery ve 2008 yapımı The Incredible Hulk'tan Tim Blake Nelson yer alıyor.

Mart 2021'de Peacock tarafından duyurulan Poker Face için Natasha Lyonne başrol oldu ve Rian Johnson diziyi yazmayı, yönetmeyi ve yapımcılığı üstlendi. Johnson, haftanın gizemi odaklı bir dizide Lyonne ile birlikte çalışacağı için çok mutlu olduğunu belirtti. Natasha'yı suç ortağı olarak niteleyen Rian, bu projenin kendisi için adeta bir rüya olduğunu söyleyerek neredeyse 2 yıl önce beklentileri çok yükseltti ve yayınlanan ilk fragman da diziyi beklemeye başlayanları sevindiren yorumlara sahip oldu. Nora ve Lilla Zuckerman daha sonra Poker Face için ortak dizi sorumluları olarak seçildi.

Poker Face dizi
Poker Face

Rian Johnson'ın ilk gizem filmi aynı zamanda ilk yönetmenlik denemesi olan 2005 yapımı Brick idi. The Brothers Bloom (Bloom Kardeşler - 2008), Looper (Tetikçiler - 2012) ve Star Wars: The Last Jedi'ı (2017) yönettikten sonra 2019 yılında Knives Out (Bıçaklar Çekildi) ile cinayet gizemi türüne geri döndü.

Johnson'ın 2019 filmi büyük bir ticari başarı sağladı ve Netflix, Mart 2021'de iki devam filminin haklarını 469 milyon dolara satın aldı. İlk devam filmi Glass Onion: A Knives Out Mystery (Bıçaklar Çekildi: Gizemli Bir Serüven) 2022'de bazı sinemalarda ve Netflix'te gösterime girdi. İzleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu tepkiler alan film, sınırlı sayıda sinemada oynatılmasına rağmen 477,5 milyon dolar hasılat elde etti. Gişe analistleri Netflix'in sinema sayısı sınırına kaçırılmış bir fırsat yorumunu getirdi.

Poker Face ilk sezonunda daha birçok konuk yıldızı ağırlayacak ve ilk dört bölüm 26 Ocak'ta Peacock akış platformunda yayınlanacak.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. İlgimi çekti, izlemek isterim. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 2. Poker Face dizisinin oyuncu kadrosunda sevdiğim isimler var. Adrien Brody'yi de ne zamandır ortalarda görmüyordum. Çok sıcak baktım diziye. Gelsin bakalım :)

  YanıtlaSil
 3. İnşallah izlemeye çalışacağım

  YanıtlaSil
 4. Oldukça ilgi çekici görünüyor, umarım izleyebilirim:)))

  YanıtlaSil
 5. Joseph Gordon-Levitt'i severim. Yönetmenin önceki işleri de çok iyi. Dizi umut vaat ediyor. İzlemek için not alıyorum.

  YanıtlaSil