The Sandman 2. Sezon Ne Zaman? Gelecek Sezon Hakkında Bildiklerimiz

The Sandman yıldızı Mason Alexander Park (Desire), dizinin 2. sezon çalışmalarının 2023 yazında başlayacağını doğruladı.

Sandman 2. sezon ne zaman
Desire, Mason Alexander Park

Neil Gaiman'ın aynı adlı efsanevi DC Vertigo çizgi roman serisinin dizi uyarlaması Ağustos 2022'de gösterime girdi ve ilk yedi haftasında Netflix'in en çok izlenen dizilerinden biri oldu.

Hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu tepkiler alan dizi, Neil Gaiman'ın da katkılarıyla, çizgi romanlarından uzaklaşmadan seyirciye sunuldu. Gelen olumlu eleştirilere ve izlenme sayılarına rağmen dizinin ikinci sezon onayını alması üç ay sürdü.

Bu süreçte Netflix birçok sevilen dizinin fişini çekerek hayranlarını şok etmeyi başardı. Aynı şeyin The Sandman'in başına geleceğinden de endişelenen hayranlar Neil Gaiman tarafından yanıtlanarak endişeler giderildi ve beklenen ikinci sezonun çalışmalarına ne zaman başlanacağı da nihayet duyuruldu.

Netflix yöneticisi Peter Friedlander yaptığı bir açıklamada, sevilen çizgi roman uyarlamasının ikinci sezonunu duyurmak için neden bu kadar beklediklerini Neil Gaiman ve dizi sorumlusu Allan Heinberg ile bir sonraki en iyi adımı tartışmak için zaman ayırmak istedikleri şeklinde açıkladı.

Şu anda beğenilen dizinin geri dönüşü için belirlenmiş bir hedef tarih yok ancak Peter Friedlander daha önce The Sandman'in 2. sezonunun bölümlerin gruplar halinde çıkış yaptığı Strangers Things'in 2. sezonu ile aynı yayın formatını takip edebileceğini söylemişti.

Yayınlandığı andan itibaren dikkatleri üzerine çeken dizinin ilk sezonunda Morpheus'un (Tom Sturridge) bir okült lider tarafından yüz yılı aşkın süredir esir tutulduktan sonra gücünü ve krallığını geri almaya çalışmasını izledik. Her bölüm seyirciyi anlattığı hikayelerle daha da içine çeken dizi, Morpheus'un kardeşlerini de izleyicilere sundu. Ancak en küçük kardeş olan Delirium ilk sezona dahil edilmedi. İkinci sezon hakkında çok az şey açıklansa da Neil Gaiman, Delirium'un diziye dahil olacağını belirterek ünlü çizgi roman serisinin hayranlarını sevindirdi.

Ayrıca The Sandman, DC Universe Infinite tarafından açıklanan listede, platformda en çok okunan on çizgi romandan ilki oldu. 1989'da Neil Gaiman, Sam Keith ve Mike Dringenberg tarafından yayınlanmaya başlanan çizgi roman 75 sayıdan sonra sona erdi ama DC, hayranlarına 2023'te bir dizi yeni yan seri sunmaya devam ediyor.

Çizgi romanların en sadık uyarlaması olarak anılan dizi, The Sandman, çizgi romanları okumayan izleyiciler için de anlaşılır ve sevilir şekilde tasarlandı. Her bölümü izleyicisini etkilemeyi başaran dizinin birinci sezonu şu an Netflix'te yayınlanıyor. 2. sezon ile ilgili yeni gelişmeler duyurulmaya devam edecek.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. 2. sezon başlamadan ilkini izlesem fena olmayacak:) teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Her ne kadar çizgi romandan ve diziden haberim olmasa da bilgi için teşekkür ediyorum Ahmet Bey.

  YanıtlaSil
 3. sandman i sende görüp listeme aldıydım, izliycem :)

  YanıtlaSil
 4. Öneri ve bilgiler için teşekkür ederiz 😊

  YanıtlaSil
 5. Netflix'e çokta güvenmemek lazım geçmişteki haberlerinizden edindiğim kanı bu. Sandman onay almış ve bu zor olmuş anladığım kadarıyla. 2023'ü pas geçip 2024'ü mü beklesek yeni dönemler için? Bekleyip göreceğiz. İlk sezonu izleyip yenisi hakkında haber bekliyordum. Paylaşım için teşekkür ediyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Bu dizinin ilk bölümünü izleyip sonraki bölümlerini izlemeyi unutmuştum şaka gibi.Şimdi aklıma gelmişken izleyim:) :)

  YanıtlaSil