Scream 6: Elveda Woodsboro, Merhaba New York City!

Scream 6'dan yeni bir fotoğraf, Ghostface'in Woodsboro'dan yaklaşan devam filminde olayların gerçekleşeceği New York City'ye taşındığını gösteriyor.

Scream 6
Scream VI

Matt Bertinelli-Olpin ve Tyler Gillet tarafından yönetilen, senaryosu James Vanderblit ve Gary Busick tarafından yazılan Scream VI'da Mason Gooding, Melissa Barrera, Jenna Ortega ve Jasmin Savoy Brown rol alıyor. Courteney Cox, Gale Weathers rolünü yeniden canlandıracak ve Hayden Panettiere, Kirby Reed olarak geri dönecek.

Scream 6 oyuncuları
Scream 6 Oyuncuları

>USA Today aracılığıyla paylaşılan yeni görselin açıklamasında elveda Woodsboro, merhaba New York City yazılı. Fotoğraf 10 Mart'ta yayınlanması beklenen film için çok fazla ayrıntı içermese de Scream serisini sevenlere ve kahramanlarımıza, geçmişteki olayları geride bırakmaya çalışarak nereye giderlerse gitsinler yeni bir Ghostface'in ortaya çıkabileceğini unutmamaları gerektiğini hatırlatıyor.

Scream 6'dan yeni fotoğraf
Paylaşılan fotoğraf

Yayınlanacak film de bu konuyu işleyerek Ghostface'in kahramanlarımızı Woodsboro'dan Big Apple'a (New York City'nin lakabı) kadar takip etmesini anlatacak. Aslında altıncı film Scream serisinin Woodsboro'dan ilk kez uzaklaşması olmayacak. Daha önce ikinci ve üçüncü filmler de Woodsboro dışında ilerlemişti. Ancak altıncı filmin Big Apple ortamı, franchise'ı daha büyük bir yöne taşıyor gibi görünüyor.


New York City, her gün milyonlarca insanın sokaklara akın ettiği yoğun bir nüfusa sahip ve bu kalabalık yerde ekranda olaylardan etkilenen daha fazla insan göreceğimizi tahmin etmek zor değil. Film bu kalabalığı iyi kullanacağının sinyallerini, fragmanda New York metrosunda kalabalık içinde kahramanlarımızı selamlayan Ghostface ile gönderiyor.

New York'a taşınan Scream franchise'ı akıllara 13. Cuma'yı da getiriyor bu taşınmasıyla ama Scream serisi aynı zamanda diğer korku filmlerine referanslarıyla tanındığından, karakterlerin Manhattan sokaklarında onlara musallat olan maskeli bir katil hakkında bir veya iki yorum yapması şaşırtıcı olmaz. Ghostface görünüşe göre Jason'ın bir zamanlar yaptığı değişikliğin aynısını yapıyor, korku filmlerinin gereksiz mecazlarını vurgulamaktan asla çekinmeyen seride devam filminin göndermeleri de özenle seçiliyor.

Yönetmenler altıncı filmin şimdiye kadar ki en iyi Scream filmi olacağını iddia ediyor.

Wednesday Addams rolüyle popülerliği artan Jenna Ortega için de Scream 6'nın fazla izleneceği tahmin ediliyor. Scream serisini ve Jenna Ortega'yı sevenler 10 Mart'ta yayınlanması beklenen altıncı filmden önce Jenna Ortega'lı beşinci filmi tekrar izleyebilirler.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

7 Yorumlar

 1. 5. Scream filmini geçen yıl bu vakitlerde izlemişiz. Yapımcılar sıkı çalışıp ara vermeden 6. filmi hazırlamışlar. New York bana hep çekici gelmiştir. Mekan olarak sevdim yani. :)
  Haber için çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Scream 6 bayağı iddialı geliyor, çok merak ettim, güzel bir seri, elinize sağlık:)

  YanıtlaSil
 3. merakla bekliyoruz, teşekkürler:)

  YanıtlaSil
 4. çok sevdiğim bir seri bu :)

  YanıtlaSil
 5. Bak sen. Wednesday burada mı oynamış :)

  YanıtlaSil
 6. Açıkçası hiç bilmediğim bir film. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 7. Bu kadar uzatılan serileri sevmiyorum ama tanıtımı iyiydi. Yorumları da iyi olursa izleyebilirim.

  YanıtlaSil