Eski MCU Yıldızı Robert Downey Jr. The Sympathizer Setinde Neredeyse Tanınmıyor

Eski MCU yıldızı Robert Downey Jr. (Iron Man), HBO'nun mini dizisi The Sympathizer'ın setinde tanınmaz halde görüntülendi.

İki kez Oscar'a aday gösterilen aktör en çok Marvel Sinematik Evreni'ndeki Tony Stark, Iron Man rolüyle tanınıyor. 2019 yapımı Avengers: End Game'den sonra MCU'dan ayrılan oyuncu, kariyerini belirleyen rolüne rakip olabilecek başarıyı henüz yakalayamadı. MCU sonrası ilk rolünü 2020 yapımı Dolittle'da aldı ama film tam bir ticari başarısızlık örneği oldu. 2022'de Netflix tarafından yayınlanan film; yönetmeni, yazar ve oyuncu olan babası Robert Downey Sr.'ü andığı belgesel Sr. ile şansı daha iyi gitti. Belgesel merhum babası hakkında övgü dolu eleştiriler aldı.

Robert Downey Jr. yeni rollerinden birini, şu sıralar Los Angelas'ta çekimleri devam eden, The Sympathizer'dan aldı. Oyuncunun yakında çıkacak olan mini dizinin setinden ilk fotoğrafı New York Post'un Twitter hesabından paylaşıldı.

Sempatizan dizisi
Sempatizan'dan set görüntüsü | New York Post, Twitter: @nypost

Set fotoğrafından eski MCU yıldızını tanımak ilk bakışta gerçekten zor. Fotoğraf alnından uzak saç çizgisi, kıvırcık kırmızı postişleri ve oyuncuyu olduğundan yaşlı gösteren makyajıyla hayranlarını şaşırtmayı başarıyor.

Viet Thanh Nguyen'in 2016 Pulitzer Ödüllü aynı adlı sarsıcı romanından uyarlanan The Sympathizer'ın (Sempatizan) HBO uyarlaması bir casusluk gerilimi ve kültürler arası bir hiciv olarak tanımlanıyor.

Mini dizi ekranlara gelene kadar, daha önce okumadıysanız, Vietnam asıllı Amerikalı yazarın kimlikler ve göçmenlik hakkında sizi bir yolculuğa çıkaracak, aynı zamanda bir aşk ve dostluk hikayesiyle saracak casusluk romanını okuyabilirsiniz. Birçok ödüle sahip gerilim ve ihanet romanını dilimize Duygu Akın kazandırmıştır.

Mini dizi, Vietnam Savaşı'nın son günlerinde komünist güçler için casusluk yapan ve daha sonra Los Angelas'a sürgün edilen yarı Fransız yarı Vietnamlı bir adamı konu alacak. Dizinin kadrosunda Vietnamlı ve Vietnamlı-Amerikalı aktörler de yer alacak.

Ortaya çıkan bir rapor, eski MCU yıldızını The Sympathizer'dan bölüm başı 2 milyon dolar alarak TV'de en çok kazanan oyunculardan biri yapıyor. Dizide Robert Downey Jr. kongre üyesi, CIA Ajanı gibi birkaç farklı görünümde izleyicilerin karşısına çıkacak. Mini dizinin henüz bir çıkış tarihi yok ama uyarlandığı aynı adlı romana bakıldığında beklentiler oldukça yüksek.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. Twitte gördüğümde Robert Downey'i tanıyamadım. Makeupçılar maşallah iyi iş çıkarmış. :) Sr. dikkatimi çekmiş almıştım. İzlenmeyi bekliyor. Sr. benzeri yapımları izlemeyi seviyorum. :)

    YanıtlaSil
  2. çok yaşlanmış gibi maktyaj :)

    YanıtlaSil
  3. Yazını okuyana kadar ben de tanımadım gerçekten:)

    YanıtlaSil