Visitation'ın Başrolünde House of the Dragon'dan Olivia Cooke Yer Alacak

HBO'nun efsanevi dizisi House of the Dragon'da Alicent Hightower'ı canlandıran Olivia Cooke, yapım aşamasında olan korku filmi Visitation'ın başrolünde yer alacak.

Olivia Cooke
Olivia Cooke

Olivia Cooke ile birlikte filmde rol alacak diğer oyuncular arasında 2007 doğumlu Isla Johnston (The Queen's Gambit), Alfie Allen (Game of Thrones'ta 8 sezon boyunca Theon Greyjoy karakterine hayat verdi) ve Penelope Wilton (2005 - 2008 yılları arasında Doctor Who'da Harriet Jones karakterini oynadı) da yer alıyor.

2020'de gösterime giren, kendi yazıp yönettiği Garez (The Grudge) ile en çok bilinen Nicolas Pesce tarafından yönetilen yaklaşmakta olan korku filmi Visitation'ın hikayesi, annesi hastalanıp ölüm döşeğindeyken bakımı için Katolik rahibelerin yanına gönderilen 14 yaşındaki Maria'yı konu alıyor. Genç kızın gelişiyle bakıcılarından biri ona aşık olmaya başlıyor ve olaylar daha uğursuz bir hal alarak gelişmeye devam ediyor.

Filmdeki karakter detaylarının çoğu gizli tutulurken, Olivia Cooke'un filmin anlatımında ayrılmaz bir rol oynayan bir rahibeyi canlandıracağı biliniyor.

Temel çekimlerinin geçen hafta İrlanda'da başladığı duyurulan Visitation için açıklanan kadroda Interview with the Vampire filminde ve The Crying Game'de rol almış Stephen Rea da yer alıyor.

Yönetmen Nicolas Pesce, ilk yönetmenlik denemesinde yazdığı, kurguladığı ve yönettiği 2016'da gösterime giren siyah-beyaz korku filmi Annemin Gözleri (The Eyes of My Mother) ile olumlu eleştiriler aldı. Daha sonra 2018'de Piercing ve The Caretaker'ı yönetti ve 2020 yapımı Garez ile adından sıkça söz ettirmeyi başardı. Garez karışık eleştiriler aldı ama filmi beğenen bir kitle de her zaman oradaydı.

Visitation, Nicolas Pesce'in 2020'den bu yana yönettiği ilk film olacak, oyuncu kadrosu ve ödüllü senaristi göz önüne alındığında beklentiler oldukça yüksek. Filmin görüntü yönetmenliğinde Zachary Galler görev alırken, senaryosu Helen Gaughran tarafından yazıldı. 2019 Script Pipeline Senaryo Yarışması kazananı senaristin bu ilk uzun metrajlı filmi olacak. Şu anda yapım aşamasında olan film için henüz duyurulan bir çıkış tarihi yok.

Filmle ilgili gelecekteki güncellemeler duyurulmaya devam edecek. Güncellenen içerikleri ve yeni haberleri kaçırmamak için Kurguhane'yi Instagram ve Twitter'da takip edebilirsiniz.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. Filmseverleri aydınlatıcı güzel bir paylaşım...Emeğinize sağlık olsun Ahmet Bey.

  YanıtlaSil
 2. oleey korku filmlerini hep en önce izlerim :)

  YanıtlaSil
 3. korku filmleri izlemek çok güzel oluyor, fakat sonra geceleri başka bir odaya girmek biraz sıkıntı yaratıyor :)

  YanıtlaSil
 4. Bu kadın çok iyi proje seçiyor. Boş filmi ya da dizisi yok. Eminim bu yapım da çok başarılı olur.

  YanıtlaSil