House of the Dragon 2. Sezon Ne Zaman? Yeni Sezona Dair Gelişmeler

House of the Dragon'un 2. sezon çekimlerinin Mart ayında başlayacağı bildirildi. İkinci sezona dair bildiğimiz her şey yazının devamında yer alıyor.

House of the Dragon 2. sezon

George R. R. Martin'in Fire & Blood (Ateş ve Kan) romanına dayanan dizi, Game of Thrones'ta izlediğimiz olayların 200 yıl öncesine odaklanıyor. Dizi, Targaryen Hanesi'nin bilinmeyenlerini ortaya çıkarırken en az selefi kadar beğenildi ve büyük bir hayran kitlesine sahip oldu.

Dizinin 2. sezon çekimleri Mart'ta hem Birleşik Krallık'ta hem de İspanya'da devam edecek. Daha önce Game of Thrones ile tanınan yönetmen ve senarist Alan Taylor, yeni sezonun en az bir bölümünü yönetmek için diziye dahil olacak.

Yeni sezon planlarının çoğu gizli tutulsa da oyuncular ve yaratıcılar dizinin hayranları için birkaç ipucu verdiler. Dizi sorumlusu Ryan Condal, izlenme rekorları kıran House of the Dragon'un beklenenden daha fazla sezonunun olabileceğinin altını çizerken, Eski Valyria'yı terk eden Targaryenlerden ejderhaların kontrolünü kaybedip yeniden güç kazanmalarına kadar dizinin çoğu şeyi keşfedeceğini söyledi.

İlk sezonda izleyenleri dehşete düşüren bir zaman atması gerçekleşmişti. Zaman atlamasıyla birlikte değişen oyunculara ve o arada geçen olayların nasıl aktarılacağına şüpheli yaklaşan hayranlar, her şeye rağmen zaman atlamasından sonra dizinin daha iyi ilerlediğini büyük ölçüde kabul etmişti. Ancak bu beğeni zaman atlamalarının kötü şöhretini yenmeye hiçbir zaman yetmedi ve Ryan Condal konuya açıklık getirerek, 2. sezonda izleyenleri herhangi bir zaman atlamasının beklemediğini duyurdu.

House of the Dragon'un senaristlerinden Sara Hess, yetişkin bir Rhaenyra ile Daemon'un ilişkilerinin yeni sezonda daha fazla araştırılacağından bahsetti. Ayrıca Aemond'un Lucerys'i öldürmesinin ardından Targaryen ve Hightower ailelerinin dişe diş politikasıyla birbirlerinin erkek çocuklarını avladıkları suikast girişimlerinin (kitaptaki Blood & Cheese konusu) 2. sezona uyarlanacağı doğrulandı. Bu iki suikastçının iki ailenin de çocuklarını avlamaya gönderileceğine inanılıyor.

Elizabeth Olsen ve Henry Cavill'in ikinci sezona katıldığı haberleri bir süre ortalarda dolaşmıştı ama iki oyuncu da böyle bir şeyin olmadığını açıkladı.

Yeni sezonun 2024'te izleyicilere sunulması planlanıyor.

House of the Dragon'un 2. sezonu ile ilgili bilgiler açıklandıkça duyurulmaya devam edecek. Güncellemeleri kaçırmamak için sitenin Instagram veya Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

7 Yorumlar

 1. Game of Thrones dizisini bilmeme rağmen hiç izlemedim. Hatta epey de popülerdi sanırım.
  House of the Dragon dizisinden de şimdi haberim oldu. :)
  Bilgi ve paylaşım için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 2. 2. Sezonu heyecanla bekliyorum ^^

  YanıtlaSil
 3. House of the Dragon dizisinin ikinci sezonunun çekimlerine başlıyorlar haberi beni mutlu etti. Mart ayına bir şey kalmamış. İlk sezon elimin altında izlemek için bu haberi bekliyordum. Çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 4. ilk sezonu izlemeyen biri olarak yorum yapamayacağım
  ancak dönem dizilerini severim
  gizemli zaman yolculukları olanlara bayılırım ayrıca dizi ve filmlerde

  YanıtlaSil
 5. Gregor R. R. kitaplarını hevesle okumama rağmen serileri bir türlü sarmadı bende, bunun mesela, 1. sezonu bile yok bende :) hatta böyle bir dizinin varlığından haberdar değilim o derece :)

  YanıtlaSil