The Marvels: Yaklaştıkça Uzaklaşan Devam Filmi

The Marvels'ın bir kez daha ertelendiği haberi MCU hayranlarını kızdırıyor ama bu aslında iyi bir şey olabilir.

Marvel ve Disney, yaklaşan yayın programlarını sarsarak son zamanlarda hayranların heyecanını azaltıyor. The Marvels, 2020 sonrası için sonsuza dek değişecek gibi hissettiren bir vizyon takviminin kurbanı olan birçok filmden sadece bir tanesi.

The Marvels, Kamala Khan, Iman Vellani, Brie Larson

2019'daki Captain Marvel'ın piyasaya sürülmesinden önce - ilk gösteriminden birkaç ay sonra onaylanan- bir devam filmi hakkında bazı konuşmalar yapıldı. 2020'nin başlarında devam filminin ilk çıkış duyurusu geldi ve gösterim tarihi Temmuz 2022 olarak belirlendi.

Sonra filmin adı Captain Marvel 2'den The Marvels'a çevrildi. Kısa bir zaman geçince önce Kasım 2022'ye sonra da Şubat 2023'e tekrar tekrar erteleme haberleri geldi. Devam filminin çıkıp çıkmayacağı tartışılırken, Marvel bir güncelleme daha getirerek Temmuz 2023'ü duyurdu.

Hayranları şaşkına çeviren ertelemeler tam bitti sanılırken yeni gelen haber The Marvels'ın Kasım 2023'te gösterime gireceğini bildirdi.

Marvel Sinematik Evreni hayranları için filmin bu kadar çok ertelenmesi müthiş hayal kırıklıklarına yol açsa da gecikmeler uzun vadede filme çok şey katabilir. 2019 çıkışlı Captain Marvel filmi ve 2022'deki ilk Müslüman süper kahraman dizisi Ms. Marvel, genel olarak beğenilse de ağır eleştirilerden kaçamadılar.

İlk Müslüman süper kahraman fikri her ne kadar heyecanla karşılansa da oyuncu seçimleri dizi yayına girmeden önce ciddi tartışmalar yarattı. Iman Vellani'nin sevilen çizgi roman karakterini nasıl yorumlayacağı düşünülürken, çizgi romanlarla arasında kopukluk bulunan dizi çok eleştirildi. Dizi benim beklentilerimi karşılasa da IMDb'de 7 puan bile alamadı. Iman Vellani'nin sevimli Kamala Khan'ı akıllarda kalırken Captain Marvel'ın da aldığı olumsuz eleştiriler göz önüne alındığında, yaklaştıkça uzaklaşan devam filmi The Marvels'ın ertelenmeleri onu mükemmelleştirme çalışmalarının bitmediği şeklinde yorumlandı. Bir noktada filmde Marvel'ın direkt ismi de geçeceği için ertelemeler sindirilmeye çalışıldı.

Marvel şu saatten sonra vazgeçtik diye bir açıklama yapmaz ise filmin son çıkış tarihi Kasım 2023 olarak işaretlendi.

Monica Rambeau, The Marvels

The Marvels filmi, Brie Larson'ın canlandırdığı Carol Danvers'ın süper kahraman kimliğini geri kazanmasını ve istikrarsız evrenin kaosunu takip edecek. Filmin özetine göre, Carol Danvers bir Kree devrimcisini ararken anormal bir solucan deliğinin içine çekilir. Solucan deliğine maruz kaldığı için Carol'ın güçleri bölünür ve büyük bir Captain Marvel hayranı olduğunu bildiğimiz Ms. Marvel (Kamala Khan) ve Monica Rambeau ile birleşir. Yeni keşfedilen güçler ve evrene yaklaşan tehditlerle, kadınlar yeni bir süper kahraman üçlüsü oluşturmak için bir araya gelir.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. Çok güzel bir film izlemeye çalışacağım

    YanıtlaSil
  2. Her an yeni bir açıklama gelecek ve ertelenecek gibi hissediyorum, umarım yanılırım.

    YanıtlaSil
  3. Bence iyi yapmışlar, mümkünse bütün dizi ve filmlerinin aralığını uzatsınlar hatta. 2020'de bir şey yayınlayamadıkları için özellikle 2021-2022'de bir Marvel içeriği bitince ertesi hafta yeni bir şey başlıyordu. Geldiğimiz noktada insanlar bütün MCU içeriklerini izlemiyor, sonra beklenen bir yapımı izleyince bilmem ne dizisini izlemediği için o filmde olanları anlamayıp filmi de sevmiyor. Eğlenmelik bir şeyler mi izliyoruz proje ödevi mi yapıyoruz belli değil :)

    YanıtlaSil