Mayfair Witches'ın 2. Sezonu Onaylandı

Anne Rice evreni yaratmakta kararlı olan AMC, Interview with the Vampire'dan sonra Mayfair Witches dizisini oluşturdu. Interview with the Vampire'ın izlenme sayılarını geride bırakan Mayfair Witches'ın 2. sezon için resmi olarak yenilendiği bildirildi.

Mayfair Witches'ın 2. sezon çekimlerinin bu yılın sonlarında New Orleans'ta başlayacağı duyuruldu.

AMC adına Anne Rice evrenini denetleyen Mark Johnson; "hem Mayfair Witches hem de Interview with the Vampire'ın başarısı Anne Rice'ın çalışmalarının gücünü ve ustalığını bir kez daha gösteriyor" dedi.

Anne Rice'ın en çok satan kitaplarına dayanan dizi, beyin cerrahı Rowan Fielding'i konu alıyor. Rowan'ın bir cadı ailesinin beklenmedik varisi olduğunu öğrendikten sonra, yeni güçlerini keşfedip nesiller boyu ailesini rahatsız eden uğursuz bir varlıkla yüzleşmesi gerekiyor.

Mayfair Witches

AMC'nin ölümsüz evreninin bir parçası olan Mayfair Witches, geçen yılın çıkış yapan hiti Interview with the Vampire'ın kardeş dizisi olarak hizmet veriyor. Anne Rice'ın ölümsüz eserlerinden ilham alan ve New Orleans merkezli olan iki dizi henüz net bir şekilde kesişmemiş olsa da ilk sezonların bireysel hikayeler oluşturması amaçlandığından diziler arası bir geçişin yolda olduğu biliniyor.

2021'in sonlarında 80 yaşında kaybettiğimiz Anne Rice'ın hikayeleri, AMC aracılığıyla televizyona uyarlanmaya devam ediyor. Vefatından önce AMC ile anlaşma yapan yazarın roman dünyası iki farklı dizi ile ekranlara gelmeye devam ediyor. Daha önce filme de uyarlanan ilk dizi Interview with the Vampire çok beğenilirken ikinci dizi Mayfair Witches onu geride bırakıyor.

Anne Rice's Mayfair Witches

Mayfair Witches, Interview with the Vampire ile aynı dünyada geçiyor ve seri üç kitaptan oluşuyor. Ölümsüzlerin mitolojisiyle gotik ve romantik vampir kitaplarının aksine bu üçleme daha çok okült dünya hakkında bir hikaye anlatıyor. Rice'ın Mayfair Cadıları serisi için kendi mistik şaheserini yarattığı söylenirken eserleri hala tüm dünyada oldukça beğeniliyor.

Güçlü kadınlara dayanan Mayfair Witches için dizinin başrolünü oynayacak ismi doğru seçmesi çok önemliydi. Rowan rolünü Alexandra Daddario'nun oynayacağı haberi serinin hayranları tarafından sosyal medyada doğru bir karar olarak karşılanmıştı. Alexandra Daddario'ya ek olarak Jack Huston, Tongayi Chirisa ve Harry Hamlin de dizinin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Dizi sorumlusu Esta Spalding, Anne Rice'ın Mayfair Cadıları'nın yaşamlarını keşfetmeye başladığımız, bu görkemli epik hikayeyi anlatmaya devam etme şansı veren dizinin ve kitap serisinin hayranlarına ve tüm izleyenlere teşekkürlerini iletiyor. Anne Rice's Mayfair Witches 2. sezonuyla devam edecek.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

3 Yorumlar