Something is Killing the Children: Dark ve 1899'un Yaratıcılarından

Dark ve 1899'un yaratıcıları Baran bo Odar ve Jantje Friese, Something is Killing the Children'ın dizi uyarlamasını yazıp yönetecekler.

Something is Killing the Children

BOOM! Studios, 2021'de En İyi Yazar, 2022'de En İyi Yazar ve En İyi Devam Eden Seri (Eisner Ödülleri, çizgi romanların Oscarları olarak da bilinir) ödüllerinin sahibi Something is Killing the Children'ın Netflix için bir uyarlamasının yapıldığını duyurdu.

Dizi aynı zamanda Baran bo Odar ve Jantje Friese'nin Netflix ile yeni imzaladıkları çok yıllı genel anlaşmaları kapsamındaki ilk projeleri olacak.

Çizgi romanın yazarı James Tynion yaptığı açıklamada, Bo Odar ve Friese'nin son birkaç yılını dünyanın en iyi TV dizilerinden bazılarını yapmak için harcadıklarına değindi. Tynion, uyarlanacak çizgi romanın başkarakteri Erica Slaughter'ın yeniden hayata döneceği için heyecanlı olduğunu belirtti.

Something is Killing the Children, Baran bo Odar ve Jantje Friese'nin Dark ve yakın zamanda iptal edilen 1899'dan sonra Netflix için üçüncü dizileri olacak. Dizide James Tynion ile ortak yapımcı olarak görev yapacak olan Werther Dell'Edera, çizgi romanlarını uyarlayacak olan ikiliden daha heyecan verici isimler hayal edemediğini ve onların Erica Slaughter yorumuyla tanışmak için sabırsızlandığını söyledi.

Something is Killing the Children'ın özetine bakacak olursak, Archer Tepesi'nin çocukları kaybolmaya başladığında her şey karamsarlaşır. Umut kaybolur. Çocukların çoğu asla geri dönmez ancak dönenlerin anlatacak korkunç hikayeleri vardır. Gölgelerde yaşayan korkunç yaratıkların imkansız hikayeleri... Tehdidi bulup ortadan kaldırmak için tek umut, çocuklara inanan ve onların gördüklerini görebildiğini söyleyen gizemli biri, bir yabancı olan Erica Slaughter'dır. Erica canavarları öldürür.

Archer Tepesi Çocukları, Something is Killing the Children

Werther Dell'Edera ve James Tynion'ın birlikte yarattığı Something is Killing the Children, ilk olarak 4 Eylül 2019'da çizgi roman yayımcısı BOOM! Studios etiketiyle yayınlanarak okurla buluşmuştu. Ödüllü korku serisinin Netflix uyarlaması için henüz bir yayın aralığı bildirilmedi. Dizi ile ilgili gelişmeler yaşandığında duyurulmaya devam edilecektir.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

6 Yorumlar

 1. Çizgi romanın Türkçe'sini bulabilir miyim? Sipariş edebileceğim bir site var mı bildiğiniz?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. epsilon, archer tepesi çocukları adıyla basacak yakında diye biliyorum :)

   Sil
 2. Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 3. Dark muhteşemdi ama 1899' dan aynı keyfi alamadım... Bakalım bu çizgi roman serisinin uyarlaması nasıl olacak, hep birlikte göreceğiz...

  YanıtlaSil
 4. Bilgilendirme için teşekkürler. Alanında oldukça kapsamlı bir blogunuz var. Tebrikler...

  YanıtlaSil
 5. Dark'ı çok sevmiştim, bunu da çok merak ettim elinize sağlık:)

  YanıtlaSil