Star Wars: The Bad Batch 2. Sezon, Yıkıcı ve Cesur Bir Final Yaptı

Star Wars: The Bad Batch, yıkıcı ve cesur bir sezon finali yaptı. Dizinin ikinci sezonunun son iki bölümü tam anlamıyla inanılmazdı!

Star Wars: The Bad Batch, Bad Batch, Bad Batch 2. sezon, Bad Batch inceleme

The Summit ve Plan 99 isimli iki bölümlük final ile Jennifer Corbett ve Dave Filoni, dizinin muhteşem ikinci sezonuna yakışır bir sezon sonu getirdi! Bu sonun sezonun hikayesini çok daha anlamlı ve güçlü kıldığını söyleyebiliriz. The Empire Strikes Back'i (Yıldız Savaşları: Bölüm V - İmparator'un Dönüşü) bir ilham kaynağı olarak göstererek devam yapımlarını üretmek için hazır olan medyaya, The Bad Batch'in ikinci sezonu harika bir yanıt olmuş.

Geçen haftanın bölümü "Tipping Point"in bıraktığı yerden devam eden "The Summit" Bad Batch ekibinin bir imparatorluk üssünde göreve çıktığını ve esir edilen kardeşleri Crosshair'i kurtarma umudu ile Dr. Hemlock'u aramasını anlatıyor. Matt Michnovetz tarafından yazılmış ve Nathaniel Villanueva tarafından yönetilmiş "The Summit" tüm sezonun en can alıcı noktalarını barındırıyor. Jeniffer Corbett tarafından yazılmış ve Steward Lee tarafından yönetilmiş "Plan 99" samimi ve duygusal bir hikayeyi anlatıyor.

Star Wars Bad Batch inceleme

"The Summit"in en zevkli yanlarından biri, tüm Bad Batch'i birlikte çalışırken izleyebilmiş olmamız. Bu sezonun yarısını birbirlerinden ayrı sayılabilecek şekilde geçirmelerinin ardından "The Summit" bölümünde bir araya gelerek savaştaki yaratıcılıklarını tekrardan bize sergiliyorlar. Bu kadarla bitmiyor, "The Summit" aynı zamanda bir gerilemeydi; ilk sezon daha çok ekibin İmparatorluktan kaçışını ve geri dönüşü olmayan bir yolda olduklarını göstermişti, bu bölüm onlara bunu hatırlattı. İmparatorluğun hatta galaksinin bir döngü içinde sıkıştığını ve hiçbir şeyin değişmediğini ancak ekibin acı verici şekilde değişmiş olduğunu anlattı bize.

Bad Batch'in fantastik güçlü yazım tarzının mükemmelliği son bölümlerde doruğa ulaştı. Bölüm geri dönüşün olmadığını aksiyon dolu bir dille anlatırken aynı zamanda da bir meditasyon görevi gördü. Bunun yanında "Plan 99" bu anlatımı mantıklı ve yıkıcı sonucuna kadar takip etti. Corbett'in "Plan 99" senaryosu kendini önceki bölümden ayırarak çok daha acil bir hikayeyi bize gösteriyor. Sonuçlar, devasadır.

Animasyon, animasyon dizi, Bad Batch animasyon

Nathaniel Villanueva ve Steward Lee'nin bu bölümde kullandığı sanatsal çalışma şaşırtıcı derecede iyi, kendilerini aştıkları söylenebilir. Yenilikçi ve cesur aydınlatma teknikleri kullanılmış animasyon harika, etkili set parçaları, tüm seriden hikayelere duygusal dokunuşları olan kareler... Ana kadroyu oluşturan Dee Bradley Baker (Cut Lawquane), Michelle Ang (Omega) ve Jimmi Simpson (Doctor Royce Hemlock) en iyi performanslarını sergilemişler, tüm hikaye kesinlikle çok daha ağır ve anlamlı bir hal almış.

Kevin Kiner'ın seri boyu performansı harikaydı ama bu bölüm kesinlikle üst düzeydi. Motifleri iç içe geçirme, hikayelerin duygusal ağırlığını dengeleme, finalin duygusunu daha da sağlam kıldı.

Animasyon diziler, 2023 animasyon, 2023 animasyon diziler, 2023 dizileri

Bad Batch 2. sezon tam bir şaheserdi. Şu ana kadar yayınlanmış olan hikaye bu yapımın ince eleyip sık dokunduğunu, özen ve ustalık harcanarak sürdürüldüğünü açık bir şekilde gözler önüne sermiş. İnsanlar Lucasfilm Animasyonlarının yapımlarından bahsederken, Bad Batch'in bu sezonu kesinlikle tartışmanın bir parçası olmalı. Muazzam bir yapım!
Yorum Gönder

1 Yorumlar