John Wick Yan Ürünü "Ballerina"nın Çıkış Tarihi Açıklandı

Amerikan eğlence şirketi Lionsgate, Ana de Armas liderliğindeki John Wick yan ürünü Ballerina'nın potansiyel çıkış zamanını açıkladı.

Ana de Armas, Ballerina, John Wick spinoff, Balerin, John Wick yan filmi

İlk John Wick spinoff filminin prodüksiyonu Prag'da gerçekleşti ve Kasım 2022'de başladı.

Ballerina'dan Ne Beklenmeli?

Ballerina'nın yönetmenliğini daha önce 2012'de Total Recall (Gerçeğe Çağrı) ve 5 Underworld (Karanlıklar Ülkesi) filmlerinin yönetmeni Len Wiseman üstleniyor. Oscar ödüllü Emerald Fennel tarafından yazılan hikayenin, ailesinin öldürülmesinden sorumlu kişilerden intikam alma görevine çıkan genç bir kadın suikastçıyı anlatması bekleniyor.

Serinin yıldız oyuncusu Keanu Reeves daha önce yan filmin John Wick 3: Parabellum olaylarıyla da ilgili olacağını doğrulamıştı. Film, 2019 tarihli Parabellum'da genç kızların ve erkeklerin ölümcül suikastçılar olarak eğitimini içeren bir sahneden esinlenerek ortaya çıktı.

Rooney rolü için Ana de Armas imza attı. Keanu Reeves'in dışında Ian McShane ve merhum Lance Reddick, Winston ve Charon rolleriyle filmde karşımıza çıkacak.

Film, Ruska Roma suç ailesini keşfedecek. Ballerina zaman çizelgesinde 3. ve 4. John Wick filmleri arasında geçeceği için Ruska Roma ailesinin nasıl Masa'nın hedefi olduklarını keşfedebileceğiz.

John Wick serisi ailenin bir üyeyi kovmak ve geri almakla ilgili bazı ritüellerini araştırırken, yetimlerin nasıl eğitilmek üzere seçildiğini ve Ruska Roma'nın kadın suikastçılarının neden balerin olduklarını bilmiyoruz.

Lionsgate, Ballerina'nın yanı sıra The Continental adlı John Wick prequelinin Peacock prömiyeri üzerinde de çalışıyor. 3 bölümden oluşan dizi, Winston ve Charon'un kökenlerini anlatacak. Dizinin genç bir Winston Scott'ın suikastçılar için güvenli bir sığınak kurmayı nasıl başardığını anlatması bekleniyor. Winston'ı Colin Woodel, Charon'u da Ayomide Adegun canlandıracak. Mel Gibson da Cormac rolünde dizide yer alacak.

John Wick serisi için yönetmen Chad Stahelski ve başrol oyuncusu Keanu Reeves, dördüncü filmin sinemalarda gösterime girmesinin ardından gişe rekorları kıran seriye ara vermeyi planladıklarını açıkladılar.

John Wick 4, gişe hasılatını domine etmeye devam ederken Lionsgate yöneticisi Joe Drake, Ballerina filmi hakkında konuştu. Ana de Armas'ın liderliğindeki aksiyon gerilim filmini 2024'ün ilkbaharında veya yazında yayınlamayı planladıklarını duyurdu.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

Yorum Gönder