Başlangıçtan Sonsuza: Bir Yolculuğa Çıkalım Birlikte, Ruhumuzun Sonsuzluğuna

Çiçeği burnunda yazar Rina Altaras Darsa'nın novella türünde kaleme aldığı Başlangıçtan Sonsuza, İkinci Adam Yayınevi etiketiyle yayınlanmış; insanı içine çeken, sıcak, samimi bir dille yazılmış bir eserdir.

Başlangıçtan Sonsuza, Rina Altaras Darsa, ön okuma, kitap incelemeleri

Yazar, "Bir yolculuğa çıkalım birlikte... Hatırladığımız ya da hatırlayamadığımız kadar uzak zamanlara, ruhumuzun sonsuzluğuna..." diyerek söze başlıyor. Kendinizi ruhsal bir yolculukta, fantastik ve spiritüel bir maceranın içinde buluyorsunuz. Peki, ruhun sonsuzluğuna inanır mısınız?

Reenkarnasyon temalı Başlangıçtan Sonsuza, "kamil insan" olma yolunda ışık tutmaya çalışan mini bir rehber niteliği taşıyor. Bir Ay tutulması ile başlayan esrarengiz hikaye, yine bir Ay tutulması ile sona eriyor.

Eserde farklı zamanlarda ve farklı mekanlarda yaşayan iki kadının hikayesi iç içe anlatılıyor. Her Dolunay zamanı gizemli bir astral seyahate çıkıyor ve bu iki kadının ruhlarının yolculuklarına şahit oluyoruz. Seyahatlerde kimi zaman Antik Mısır'ın eşsiz tapınaklarında, kimi zaman karlı St. Petersburg sokaklarında, kimi zaman da eski İstanbul'un ahşap cumbalı evlerinde bulunuyoruz.

Yazar, bizi götürdüğü her seyahatte uygarlıkların kültüründen tatlı bir efsane ile tanıştırıyor. Okuyucuyu 80 sayfalık novellanın içinde, birbirinden farklı diyarlarda gezdiriyor.

Başkahramanımız Lunette, farklı boyutlardaki ruhunun eksik kalan parçasını ikiz ruhu ile gizemli kapıdan her geçtiğinde tamamlıyor. Ruhunun alması gereken dersleri öğreniyor ve giderek tekamülünü tamamlamaya yaklaşıyor.

Kitabın Kurguhane'ye özel olarak hazırlanan ön okumasına buradan ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda astrolog olan Rina Altaras Darsa, 20 yılı aşkın profesyonel yaşamını tekstil sektöründe yönetici olarak sürdürmüş. Son yıllarda astroloji, reiki, doğal taşlar, nörolinguistik programlama (algı, duygu, düşünce ve davranış süreçlerini yapıcı bir şekilde geliştirmek için kullanılan bir yöntem) gibi konularda eğitimler almış, kalbinin sesini dinlemeye ve çalışmalarını bu yönde sürdürmeye karar vermiş.

Rina Altaras Darsa, Başlangıçtan Sonsuza, yazar Rina Altaras
Rina Altaras Darsa

Eserdeki Dolunay ve Ay tutulması tarihlerini gerçek verilere dayanarak yazdığı kitabının son notunda, kendi astrolojik haritasındaki kader kapısının (vertex noktası) bu tutulma ile örtüştüğünü sonradan fark ettiğini yazmış. Okuyucuya düşünmesi için evrenin insanlarla bazen bir kuş tüyü bazen de bir uğur böceği ile nasıl konuştuğu, geçmiş ve geleceğin algıladığımız sırada olup olmadığı, zamanın gerçekten doğrusal bir yol izleyip izlemediği gibi sorular bırakmış.

Astrolojiden, spiritüel konulardan hoşlanıyorsanız ya da farklı bir okuma deneyimi tatmak isterseniz Başlangıçtan Sonsuza'yı okuyabilirsiniz.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

  1. ilginç, iç içe geçen hikayeleri severim, bakacağım ktiaba, teşekkür ederim

    YanıtlaSil
  2. Farklı geldi, ilk sayfayı okudum:))) İlgimi çekti kitap, bakacağım:))) Kitap kapak çalışması da hoşuma gitti:)))

    YanıtlaSil
  3. fantastik herhalde, okunurmuş ivit :)

    YanıtlaSil