Gotik Esintileri ve Hayalet Hikayesiyle "Belladonna" Raflarda

New York Times'ın çok satan yazarları arasındaki Adalyn Grace'in gotik esintiler taşıyan kitabı, Belladonna, Artemis Milenyum etiketiyle Türkçe raflardaki yerini aldı.

Adalyn Grace, Belladonna

Adalyn Grace, romanlarını okur ile buluşturmadan önce tiyatro ile ilgileniyordu ve bir gazetenin yönetici editörü olarak çalışıyordu. Daha sonra Nickelodeon Animation'ın popüler dizilerinden The Legend of Korra'da stajyer olarak hikaye anlatımı eğitimi aldı.

Britanya İmparatorluğu'nun zirvesi kabul edilen Viktorya Dönemi hikayelerine ve karanlık, gotik anlatılara ilgisiyle bilinen yazar, 2020'de iki kitaptan oluşacak serisinin ilk kitabı All the Stars and Teeth'i yayınladı. 2021'de serinin ikinci kitabı All the Tides of Fate geldi. İki kitap da New York Times Bestseller listelerine girerek yazara popülerlik kazandırdı.

Adalyn Grace, Belladonna'yı 2022'de yazdı. Kitap, romantik ve gotik bir dünyada zenginlik, arzular ve ihanet üzerine bir olay örgüsüne sahip. Kasvetli ve ürkütücü havasıyla içinde sırlar saklayan fantastik bir dünyada geçen roman, genç yetişkinler ve üzeri için uygun bir romantizm de içermektedir.

Belladonna'nın Konusu

On dokuz yaşındaki Signa Farrow, henüz bebekken ailesini kaybediyor ve bebeğin mirasıyla ilgilenen insanlar tarafından büyütülüyor. Ancak mirasın peşinde olan yeni ebeveynleri, gizemli bir şekilde hayata veda ediyorlar.

Belladonna

Signa da Thor Grove'da yaşayan akrabaları Howthorne ailesinin yanına gidiyor. Ailenin babası, hayatını kaybeden karısının yasını tutmak yerine garip bir şekilde partiler düzenleyip eğleniyor. Howthorneların oğlu Percy, kaybolan saygınlıklarını kazanmak için bir yol arıyor.

Ailenin kızı Blythe, annesini öldüren gizemli bir hastalığa karşı mücadele veriyor. Annesinin ruhu ise Signa ile bağlantı kurarak ölümünün bir cinayet olduğunu söylüyor.

Signa, sığınmak zorunda kaldığı bu ailenin büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduklarını fark ediyor ve katili yakalamak için bir çare düşünüyor. Katili bulup ortaya çıkarmak için tek bir şansı olduğunu anladığında Ölüm ile yakınlaşmaya başlıyor.

Her ne kadar Ölüm, Signa'nın hayatını tehlikelerle çevrelemiş olsa da aralarında oluşan bağa karşı gelmek imkansız bir hale bürünüyor. Yazar, Ölüm ile birbirlerine çekilen Signa'nın başından geçenleri Belladonna'da okurlarına sunuyor.

Belladonna'nın karamsar ve ürkütücü temasının yanı sıra tasarımı da dikkat çekiyor. Gotik kurgu ve hayalet hikayeleri okumayı sevenler, kitabı düşünebilirler.
Yazan: Gonca Ozan

Kendi dünyasından kitapların ütopyasına kaçan, okuya okuya ruhunu güzelleştiren bir yazar.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Kitabı hiç görmedim, konusu ilgimi çekti, not aldım:) Artemis Yayınları'nın kitaplarını severim:) Emeğinize sağlık:)))

    YanıtlaSil
  2. İlk defa duydum yazarı gotik ve hayalet hikayelerini severim ama:)

    YanıtlaSil