Doctor Who, Doom's Day'i Tanıttı

Doctor Who, peşine düşen ölümden kurtulmak için Doktor'u bulmaya çalışan yeni karakter Doom'u tanıttı. Klasik bilim kurgu serisinin dünyasını genişletmek için Doom'u konu alan çok platformlu bir hikaye, Doom's Day, geliyor.

Doom's Day, Doctor Who, Sooz Kempner, Doktor Who Doom karakteri

Resmi Doctor Who websitesi tarafından yapılan açıklamada Doom's Day'in serinin 60. yıl dönümünü kutlayacağı bildirildi. Birisi tarafından Doom'un peşine ölümün takıldığı söylendi ve Doom'un ölümden kendini koruyabileceği 24 saati olduğu belirtildi. Tabii bu süre içinde Doktor'u bulamazsa. Doom'un kaderi sonsuza dek mühürlenmeden önce sadece 24 saati ve bir vortex manipülatörü var.

2023'ün sonlarında piyasaya sürülecek olan bağımsız medya dizisi; Doctor Who hayranlarını, evrenin en büyük suikastçısı Doom'u kendisini yaklaşan ölümden kurtarmak için Doktor'un peşinde tüm zaman ve uzayda seyahat ederken takip etmesine olanak tanıyacak.

İngiliz aktris, şarkıcı ve komedi skeç sanatçısı Sooz Kempner, Doom'un yüzü ve sesi olacak. Yolculuk boyunca hayranların en sevdiği karakterler de macerada yer alacak.

Dizi sorumlusu Russell T. Davies, Sooz Kempner'ın galaksiler arası bir suikastçıyı oynadığı Doom's Day'in Doctor Who evreninin devasa yeni macerası olduğunu söyledi.


Doom'un maceraları çizgi romanları, video oyunlarını ve daha fazlasını kapsayarak Doctor Who dünyasını yepyeni bölgelere genişletecek.

Sooz Kempner, karakteri ile ilgili açıklamasında Doom'u sevdiğini ve onunla zamanda ve uzayda yolculuk yapabileceğine inandığı söyledi. Doctor Who evreninin bir parçası olmayı gerçeküstü ve harika olarak tanımladı.

Doom's Day, 2023'ün sonlarında Doctor Who'nun dijital kanallarında başlayacak. Her biri hikayenin bir bölümünü anlatan Doctor Who Magazine, Penguin Random House, East Side Games, Titan Comics, Big Finish ve BBC Audio ürünleri gelecek. Her ortak, Doom'un kalan 24 saatinden birine odaklanacak ve Doom's Day için kendi maceralarını yaratacak. Bağımsız hikayeler ayrıca Doctor Who dijital kanallarında yayınlanacak olan finalden önce kapsayıcı bir anlatıma da sahip olacak.

Doom's Day'in Russell T. Davies'in Doctor Who için aklında olan franchise geliştirme projelerinden yalnızca biri olduğu biliniyor. Yan ürünlere ve seriyi geliştirme arzusuna değinen Russell, başlangıç tarihi veremese de 2023'ün sonlarını işaret ediyor.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

  1. Videoyu izledim. Bana göre kendini sevdirecek bir karaktere benziyor. Bakalım dizinin fanları nasıl bulacak..Emeğine sağlık Ozan 🤚

    YanıtlaSil
  2. Denk geldikçe izlediğim bir dizi ama izlemeye başladığımda da bırakamıyor.Bu da güzel bir haber emeğinize sağlık.

    YanıtlaSil
  3. Diziyi tam olarak izlemedim, bazı bölümlerine bakmıştım:) Diziyi sevenler, takip edenler bu habere sevinir diye düşünüyorum:)))

    YanıtlaSil