Joker 2'den Yeni Fotoğraflar: Lady Gaga ve Harvey Dent

Joker: Folie à Deux setinden fotoğraflar, bir başka klasik Batman kötü adamı olan Harvey Dent'in filme dahil edildiğini gösteriyor.

Joker 2, Harvey Dent

Yaklaşmakta olan Joker devam filminin setinden alınan fotoğraflar, protestocuların bir adliye binasının önünde "Free Joker" ve "Dent Is A Clown" yazan pankartlar taşıdığını gösteriyor.

Harvey Dent kimdir?

Bill Finger ve Bob Kane tarafından yaratılan Harvey Dent, ilk olarak 1942'de Dedective Comics'in 66. sayısında görülmüştür.

Harvey Dent, Two-Face, Two Face Joker 2

Avukatlıktan savcı yardımcılığına sonra da savcılığa yükselen Dent, mafya lideri Sal Maroni'nin bir davası için görevlendirilmişti. Duruşma sırasında Maroni, Dent'in yüzüne asit fırlatarak sol elini ve yüzünün sol tarafını korkunç hale getirmişti.

Kariyerini kaybeden başarılı kanun adamı, karısı tarafından da terk edilince yaşadığı travmalar sonucu içindeki kanunsuzu serbest bıraktı. Çeşitli suçlara karıştı, arkadaşı Bruce Wayne ile karşı karşıya geldi ve kendini Two-Face olarak yeniden adlandırdı.

Lady Gaga, Joker 2'de Harley Quinn Rolünde

Ağustos 2022'de Lady Gaga'nın Joker 2 kadrosuna katıldığı duyurulmuştu. Şubat ayında Folie à Deux yönetmeni Todd Phillips, Lady Gaga'nın Harley Quinn performansından ilk görseli yayınladı. Gaga'nın film için kostüm ve makyajını ortaya çıkaran yeni fotoğraflar da kısa zaman önce ortaya çıkarıldı.

Fotoğraflar, Gotham polis memurlarının Lady Gaga'nın karakterine bir hükümet binasına kadar eşlik ettiği büyük bir kalabalık sahnesini gösteriyor gibi görünüyor.

Lady Gaga, Joker 2, Lady Gaga Joker 2, Folie a Deux

Folie à Deux görüntü yönetmeni Lawrence Sher'e göre: "Gaga, Joaquin gibi kendi başına bir sihir yaratacak. İkisinin kombinasyonu tam olarak umduğumuz gibi çılgınlık ve kaos dolu olacak."

Todd Phillips'in Joker'i ticari bir başarıydı. Şimdiye kadarki en yüksek hasılat yapan R dereceli film oldu. 2020 Akademi Ödülleri'nde 11 adaylık aldı ve 2 ödüle layık görüldü. Başrol oyuncusu Joaquin Phoenix, En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandı.

Harley Quinn, Lady Gaga, Joker 2, Lady Gaga Harley Quinn

DC son aylarda sinematik evreni için tartışmalı ama büyük adımlar atsa da Joker 2, yeni DC Studios ve yardımcı şefleri James Gunn ve Peter Safran tarafından büyük ölçüde dokunulmadan kaldı. 2019 yapımı Joker'in devam filmi gelecek diğer DC filmlerinin anlatı devamlılığında bir rol oynamayacak.

Joker: Folie à Deux 9 Ekim 2024'te sinemalarda yayınlanacak. Müzikal devam filmi, Palyaço Suç Prensi ile Harley Quinn arasındaki aşka odaklanacak.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

7 Yorumlar

 1. Lady Gaga bu tür filmlere gidiyor.

  YanıtlaSil
 2. Rolüne yakışmış bence, sevdim. :) Merakla bekliyorum nasıl bir işin ortaya çıkacağını.

  YanıtlaSil
 3. Lady Gaga'ya çok şaşırdım, kariyerine aktrist olarak mı devam edecek acaba:))

  YanıtlaSil
 4. Merakla beklenen filmlerden

  YanıtlaSil
 5. Lady Gaga'yı sevmiyorum ama filmi de şimdiden merak ettim:)))

  YanıtlaSil
 6. Umarım kostümleri buradaki fotoğraftan daha farklı olur, Lady Gaga'nın günlük hayatta giydikleri daha çok Harley Quinn'i andırıyor😂

  YanıtlaSil