Zachary Levi, Shazam! Tanrıların Öfkesi Başarısızlığına Açıklama Yaptı

Shazam! Tanrıların Öfkesi fragmanları, filmin sürprizlerini mahvederek pazarlamayla ilgili büyük bir sorunu ortaya çıkardı.

Shazam Tanrıların Öfkesi, Shazam, DC filmleri

Çizgi roman film endüstrisinde fragmanlar ve bir bütün olarak dijital pazarlama iki ucu keskin bir kılıç gibidir. Çoğu durumda video klipler gelecekte olacakları sergilemenin harika bir yoludur ancak bu şekilde değil. Sürekli gelişen internet çağında sürpriz bozan fragmanlar, hayranlar tarafından henüz benimsenmemiş yeni DCEU'ya zarar vereceğini kanıtladı.

DC'nin Marvel'a benzer bir sinematik evrene sahip olma isteği yeni başlamadı. Ancak Marvel Studios'un sürpriz unsurunu korumak için fragmanlara dikkat etmeye başlamasını gözden kaçırmış olmalılar. Black Panther: Wakanda Forever, yeni Kara Panter'in kimliğini nasıl sakladığıyla kanıtlandığı gibi sürprizler sinema salonlarına saklanmalı.

Ne yazık ki ikinci Shazam filmi, ikinci Kara Panter filminden ders alamadı ve filmin sinematik deneyimini ve tazeliğini tamamen bozan klipler yayınladı.

Shazam! Tanrıların Öfkesi yıldızı Zachary Levi, Twitter'da yaptığı bir paylaşımla filmin gişede yetersiz kalmasından bahsetti.

Bir hayranın, Zack Snyder'ın "Snyderverse" fanatiklerinin başarısızlıktan hoşnut kalacağını öne sürmesine yanıt olarak Zachary Levi, Fury of the Gods ile ilgili daha büyük sorunun uygunsuz pazarlama olduğunu düşündüğünü öne sürdü. Filmin başarısız olmasını uman Snyderverse hayranlarına da atıfta bulundu. "Bu da doğru, üzücü ama doğru."

Filmin yönetmeni David F. Sandberg de benzer şekilde hayal kırıklığını dile getirdi. Yönetmen, filmin kalitesinden emin olduğunu ama sonuca anlam veremediğini belirterek şimdilik süper kahramanlarla işinin bittiğini söyledi. Bu noktada da Shazam 3'ün olmasını beklemediği açık. Tanrıların Öfkesi vizyona girmeden önce yaptığı açıklamada karakterin geleceğinin sinemalarda ne kadar iyi olacağına bağlı olduğunu söylemişti. Karakterin sınırları belirlenmiş ve 2 filmle sonlandırılmış olarak görülüyor.

Filmin gişede yetersiz kalması kalitesiyle pek ilgiliymiş gibi durmuyor. DC'nin en eğlenceli filmlerinden biri olduğu bile iddia ediliyor ancak hayranları filmden uzak tutan başka sebepler de var. Black Adam'ın gerçekte olmayacak bir Superman dönüşü için alaylarla nasıl sona erdiği göz önüne alındığında birçok hayranın Shazam gibi diğer DCEU setli filmleri izlemeyi bu aralar reddetmesi muhtemel görünüyor.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

5 Yorumlar

 1. hıms izlicem dahaaa :) çığlık 6 dan sonra izlerims :)

  YanıtlaSil
 2. Reklam ve pazarlama teknikleri ürünün kaderini belirliyor. Büyük yatırımların olduğu arenalarda daha dikkatli ve özenli olmak gerekiyor sanırım.

  YanıtlaSil
 3. Eskiden bu tip filmleri izlerdim ama artık bana hiç hitap etmiyorlar. Elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 4. İzlemedim henüz, gişede yetersiz kaldığına şaşırdım açıkçası. Çok izlenir diye düşünmüştüm film fragmanını gördüğümde:) Emeğine sağlık:)

  YanıtlaSil
 5. Fragmanlarda çok açık veriliyor. Bunu genel olarak söylüyorum. 2 dakika 2,5 dakikalık fragmanlar bana çok uzun geliyor. Filme dair ne kadar az şey bilirsem izlemesi daha keyifli oluyor. Shazam'ın gişe başarısını fragman baltalamışsa yazık olmuş.

  YanıtlaSil