Spider-Man: Across the Spider-Verse Bir Aşk Hikayesi Olacak

Sony Pictures, Spider-Man: Across the Spider-Verse animasyon filminin piyasaya sürülmesi için hazırlanırken, filmin yapımcısı yeni bir aşk hikayesinin beyaz perdeye geleceğinden bahsetti.

Spider-Man: Into the Spider-Verse'in devam filmi, çoklu evreni bir dizi farklı Örümcek Adam varyantı ile genişletecek olsa da filmin ana odak noktası Miles Morales ve Gwen Stacy olacak.

Peter Parker'ın baba olması, Miles ile Gwen'in yakınlaşması, Gwen'in Miles'ın ebeveynleriyle tanışmaya hazırlanması gibi ilişkiler filmin ilerlemesinde büyük bir rol oynayacak.

Spider-Man: Across the Spider-Verse yapımcısı Amy Pascal, yaptığı röportajda devam filminin konusu hakkında yeni ayrıntılar paylaştı. Devam filmleri için daha büyük planların sadece daha büyüğünü yapmak için yapılmasının oluşturabileceği tehlikeden bahseden Amy, hikayeye odaklanıldığı filmin Gwen ve Miles odaklı bir aşk hikayesi olduğunu söyledi. Filme biraz kıskançlık da eklediklerini belirten yapımcı, ikinci filmin başından beri hissedilen duygusal bir yolculuğa odaklanılacağını ve bunun gerekliliğini açıkladı.

Animasyon film 2023, Spider-Man: Across the Spider-Verse, Örümcek Adam animasyon

Miles Morales ve Gwen Stacy, Into the Spider-Verse'in sonunda kendi evrenlerine dönmek zorunda kalmışlardı. Ancak Empire aracılığıyla ikinci filmden paylaşılan yeni bir görüntüde Miles ve Gwen yeniden bir arada bulunuyor. Görselde Gwen baş aşağı asılıyken Miles ona merakla bakıyor.

İlk filmde tanışıp birbirlerini tanıdıktan sonra ikilinin ilişkisinin Across the Spider-Verse'te önemli bir rol oynamaya hazır olduğunu görmek şaşırtıcı olmadı. Filmdeki yeni karakterler de derinlemesine keşfedilecek olsa bile odaklanılan ilişkinin arka planına daha fazla derinlik eklendiği görülecek.

Akıllara durgunluk veren, çok yönlü, gerçeklik atlamalı bir yolculuğu büyük bir duygusal kazançla birleştirme hedefi, Across the Spider-Verse'i 2023'ün En İyi Film Oscar'ını kazanan Everything Everywhere All at Once'u ile aynı diyara sokabilir. Devam filminin yazarlarından olan Christopher Miller'a göre, filmde yaptıkları bu yılın Oscar Ödüllü filminin yaptıklarını hatırlatıyor. "Tüm gösteri boyunca aksiyona ve görsel deliliğe sahip olurken, kalbinizde hissettiğiniz duygusal bir yolculuğa hazır olun."

Odaklanılan aşk hikayesinde romantik bir rakibin varlığından da bahsedildi. Daniel Kaluuya'nın seslendirdiği Spider-Punk'ın yeni macerada Miles'a rakip olarak geleceği bildirildi.

Spider-Man: Across the Spider-Verse, Haziran 2023'te gösterime girecek.
Yazan: Ahmet Ozan

Fantezi edebiyatı hayranı. Çizgi roman, fanzin ve hayran hikayeleri okuru. Forum RPG'leri özlüyor.

Yorum Gönder

Yorum Gönder