Yepyeni Kadrosuyla “Yenilenmiş Bir X-Files” mı Geliyor?

Black Panther film serisinin yönetmeni Ryan Coogler, kültürel çeşitliliği daha fazla olan bir oyuncu kadrosuyla X-Files’ı yeniden çekmeye kararlı görünüyor.

X Files, The X Files dizisi, X Files reboot

Klasik gizem dizisinin yaratıcısı Chris Carter’a göre The X-Files yepyeni bir kadroyla ekranlara gelebilir. Sürpriz bir isim de dizinin gelişiminde halihazırda yer alıyor.

On the Coast with Macarenko programında yayınlanan bir röportajda Carter, Black Panther serisinin yönetmeni Ryan Coogler’ın X-Files’ı eski şanına yakışır, yenilenmiş bir versiyonla televizyona taşıyacağını açıkladı. Coogler’ın projeye sıcak baktığını da ekledi; çünkü serinin hikayesinin büyük bir kısmı zaten yayınlanmıştı. “Daha yeni Ryan Coogler adlı bir genç adamla görüştüm. Gelip bizim X-Files’ı yeniden hayata geçirecek ve bunu kültürel çeşitliği daha kapsayıcı bir oyuncu kadrosuyla yapmayı planlıyor. İşi de oldukça kolay; çünkü hikayeyi o kadar geniş yayınladık ki…”

X-Files’ın Potansiyel Yan Ürünleri

Coogler’ın yenilenmiş X-Files dizisi, Carter’ın animasyonlu The X-Files: Albuquerque komedi dizisinden ayrı bir projedir. Animasyonlu komedi dizisinin prodüktörlüğünü üstlenecek olan Carter çekimlere 2020’de başlayacaktı ve güya Mulder ve Scully ikilinin normalde almayacağı “tuhaf ve çılgınca” birçok vakaya bakacaklardı. Üzerinden onca zaman geçmesine rağmen Carter’a göre animasyon hala yapım aşamasında. Şu ana kadar Carter’ın yarattığı, X-Files’ın birçok yan ürünü de yayınlandı: Millennium ve The Lone Gunmen gibi… Asıl X-Files dizisi yayın hayatı boyunca 16 Emmy Ödülü ve 5 de Golden Globe aldı.

Ryan Coogler’ın Başarılı Kariyeri

Marvel hayranları ve genel halk tarafından çok iyi bilinen Black Panther serisi, Black Panther ve Wakanda Forever filmleriyle, toplamda 2 milyar dolardan fazla hasılat yapmıştır. İkisi de Akademi Ödülleri'ne layık görülmüştür. Hatta film serisinin oyuncusu Angela Bassett, Marvel'a ilk Golden Globe’u kazandırmıştır. Buna ek olarak Coogler, Creed serisinin de ilk filminin yönetmenliğini, üçüncü filminin de prodüktörlüğünü üstlenmiştir. Seri 246,8 milyon dolarlık hasılatla başka bir başarı öyküsüdür. 

YouTube ve Apple TV’de The X-Files’ın eski bölümlerini izleyebilirsiniz.
Yazan: Sevgin Dilek

Öncelikle bir sinefil ve bir yazar adayı. Kısa hikayeler yazar. Hemingway kırmızı çizgisidir.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Gizli Dosyalar ne ünlüydü zamanında. Ama yeni bölümleri o zaman ki gibi geri dönüş alır mı bilemedim.

    YanıtlaSil
  2. diziyi de filmlerini de severim :) işallah yenileri de izleriz evet :)

    YanıtlaSil