Yargı Dizisinde Sular Durulmuyor

Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun paylaştığı, senaryosunu Sema Ergenekon'un kaleme aldığı Yargı dizisinde tansiyon hiç düşmüyor.

Pınar Deniz, Yargı, Yargı dizisi

Bildiğimiz üzere Pars Savcı karakterini oynayan Mehmet Yılmaz Ak diziden kendi isteğiyle ayrılmış ve bu nedenle karakter öldürülmüştü. Önce Pars'ın kalemi Rıdvan'ın öldürülmesi ardından da Pars'ın ölümüyle dizinin gerilim düzeyi bir hayli yükseldi.

Çökertilmek istenen yabancı mafya liderinin Ilgaz'ı tüm sevdiklerini öldürmekle tehdit etmesiyle başlayan 59. bölümde tempo bir an bile düşmedi. Bölümün en duygu yüklü anları Şükran Ovalı'nın canlandırdığı Derya karakterinin, Pars'ın gömülü cesedini bulduğu anlardı. Şükran Ovalı gerçekten oyunculuk şovu yaptı.

Bölümde Kaya ailesi, Erguvan ailesi ve Duman ailesi koruma altına alınarak aile apartmanında toplandılar. Bölümün en can alıcı anlarından biri bence Yekta'nın Kaya ailesinin evine gelmesi ve ardından da Ilgaz'a iş birliği teklif etmesiydi. Bu iş birliğinde her ne kadar menfaati olsa da bu sefer Yekta'nın kendisi için de korktuğunu düşünüyorum. Ancak Yekta'nın oğlu Ömer'in yine bir işler karıştırdığı aşikar. 
Yekta ve Ilgaz konuşurken, telefonların bulunduğu masanın etrafında haddinden fazla dolanarak bir şeyler yaptı çünkü o konuşmada tarihi eser kaçakçılığını takip eden Ilgaz'ın, işin peşini bırakması için Yekta "iş birliği" teklif etmiş ancak Ilgaz reddetmişti.

Finalde Ilgaz'ın derdest edilmesinde bu konunun kesinlikle payı olduğunu göreceğiz.

Gözden kaçan ufak bir detay olarak cenazeden sonra Ceylin ve Derya, Ceylin ve Ilgaz'ın evine gidiyor. Ceylin yemek hazırlarken Derya rafta tarihi bir eser görerek ne kadar güzel olduğunu söylüyor ancak Ceylin onun ne olduğunu görmüyor ve üzerinde durmuyorlar. İşte Ilgaz, bu kaçakçılığın takibinin bırakılmasına yargı mensuplarıyla beraber karar vererek Yekta'yı kandırdığını düşünse de aslında Ömer, Eyüp'ü Kaya ailesinin evine gönderip etrafı kolaçan ettirerek oraya tarihi eser bırakmasını sağlayıp, Ilgaz'ı rüşvet almış gibi gösterebilir.

Çünkü Eyüp'ün Ömer'in güdümünde hareket ettiğini ve Serdar'ın kardeşi olduğunu geçmiş bölümlerde öğrenmiştik. Bu bölümde de Eyüp kahvehanenin kasasından para alarak, ihtiyacınız olur diye para getirdim bahanesiyle eve dikkatlice bakmış, kimlerin olduğunu sormuştu. Böylece Ceylin ve Ilgaz'ın evinde kimsenin olmadığını da öğrenmişti.

Bunun yanında Çınar'ın bir türlü uslanmaması, bir önceki bölümde Parla'nın babasıyla Ceylin'i telefonla konuşurken duyduğu ancak anlamadığı "Teyzem ve babam birini öldürdü ve gömdü" cümlelerini de olduğu gibi Eyüp'e anlatması da başlarına ilerleyen bölümlerde ciddi dert açacak.

Önceki bölümlerde Ömer'in, Ceylin'e karşı ilgi duyduğunu zaten anlamıştık. Karakterin karanlık tarafı olduğu aşikar. Nitekim, birçok sosyal medya kullanıcısı Ömer'in aslında Engin olduğunu da savunmuştu. Benim de Ömer ile ilgili birçok teorim var ancak bunu biraz daha sonraki bölümlere saklıyorum. Çünkü bana göre daha kuyu cinayetleri meselesi bile tamamlanmadı ve unutmayalım Ömer'in bir kardeşi olduğunu öğrendik...

Dizinin Haziran ayında final yapacağı göz önünde bulundurulduğunda hikayenin tam gaz finale doğru gittiğini, işlerin iyice sarpa sardığını görüyoruz. Ancak yine de izleyicinin bir bölüm olsun "oh" diyerek nefes almaya, Erguvan ve Kaya ailelerinin başına bir şey gelmediği bir bölüme ihtiyacı var...
Yazan: Hazal Mintaş

Sanatçı bir avukat. Yazmayı, yaratmayı ve oynamayı sever. İçinden geleni, içinden geldiği gibi yazar.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

  1. Diziyi bilmeme rağmen hiç izlemedim. Anladığıma göre bol aksiyon içeren bir dizi. Paylaşım ve anlatım için teşekkür ediyorum.

    YanıtlaSil
  2. Diziyi çok seviyorum, ilk günden beri izliyorum:) Oyunculuklar mükemmel, senaryo çok iyi gidiyor, heyecanı hiç bitmeyen dizilerden:) Ayrıca Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz uyumu çok iyi, beraber Aşk 101 dizisinde de oynamışlardı:) Emeğinize sağlık:)

    YanıtlaSil
  3. Ben hiç izlemedim bu diziyi. Zaten başka dizileri de izlemiyorum ama artık şu Türk dizilerinin de saatleri bir an önce kısalmalı...

    YanıtlaSil