Biz Kimden Kaçıyorduk Anne?

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne, Netflix Türkiye'nin haftalık (27 Mart - 2 Nisan) top 10 listesinin zirvesinden ayrılmadı.

Biz Kimden Kaçıyorduk Anne, Melisa Sözen, Eylül Tumbar

Başrollerini Melisa Sözen ve Eylül Tumbar'ın paylaştığı dizi, yayınlanır yayınlanmaz konusu ve oyuncu kadrosuyla ilgi çekmeyi başardı.

Melisa Sözen'i benim gibi çoğu kişi TV8'de yayınlanan Kırmızı Oda ile tanımış ve oyuncu, izleyiciyi kolayca kendine bağlamıştı. Sözen'in kendi kitlesi de olduğundan izleyici tereddüt etmeden Biz Kimden Kaçıyorduk Anne'yi de izledi.

Dizide hayatı boyunca annesiyle (Melisa Sözen) beraber kaçan Bambi (Eylül Tumbar), neden ve kimden kaçtığını bilmeden annesine ayak uydurur. Sürekli çocuk kıyafetleri giyen genç kız ve onun tam aksine siyahlara boyanan annesi otelde çok çabuk dikkat çeker. Anne, kızını taparcasına severken kızından habersiz çok sayıda cinayet işler.

Küçüklüğünde annesinden psikolojik şiddet gören ve babasının arabasını tamir eden kişiye olan aşkından sonra hamile kalan genç kadın, kızına olan sevgisinden gözünü iyice karartmıştır. Kim olduğu fark etmeksizin öldürdüğü kişiler buna örnek gösterilebilir.

Yerleşik bir hayat yaşamayan ve kimlikleri sürekli değişen bu ikili hep lüks otellerde kalır. Başta parayı nasıl bulduklarını benim gibi birçok izleyici merak etmiş olabilir. Dizinin ilerleyen bölümlerinde, ortaya çıkan bu maddi rahatlığın gizemli annenin ölen annesinden kalan miras olduğu açıklanır.

Dizide Melisa Sözen'in karakterinin adı hatırladığım kadarıyla hiç geçmiyor.

Peki ya gittiği her otelde birilerini öldüren ve çalışanlar da dahil olmak üzere çoğu kişinin dikkatini çeken anne ve kızı sonunda yakalanacak mı? Diziyi bu yüzden merakla izlediğim gibi beni şaşırtan bir durum aslında annenin hiçbir tuzağa düşmemesi oldu. Polisleri bile oyuna getiren bu kadının kıvrak zekâsı beni cezbetti.

Paraları biten ikilinin Yunanistan'da birkaç ay kaldıktan sonra Türkiye'ye arsa satmak için dönüşü de bir o kadar meraklandırıcıydı. Öldü sandığı babasını gören kadın, kızını korumak için yine her şeyi yapacak ve babasının polislerle olan planını bozacaktı. Öyle de oldu ama bu sefer katil Bambi'ydi.

Geçim zorlaşınca küçük bir pansiyonda kalmaya başlayan anne ve kız, kılık değiştirerek hırsızlık yapmaya başlar. Diğer otellerde olduğu gibi bu pansiyonda da çalışanların dikkatini çekerler ve ölümün başlangıç hikâyesi bu olur. İzleyici en çok etkileyen sahnelerden biri, annenin kızına öleceğinin mesajını vermesi olabilir. Polisler pansiyona gelince ikili hızlıca kaçar. Yaralı olan anne, kızını yarı yolda bırakır ve polisin silahının hedefi olur.


Biz Kimden Kaçıyorduk Anne'nin ara sahnelerinde otel çalışanlarıyla yapılan röportajlar tekdüzelikten çıkarılmış havası katsa da merak unsurunu ön planda tutmayı başarmış. İzleyiciyi ekrana kilitleyen bir dizi ortaya çıkmış. Top 10'da ilk sırayı hak etmiş.
Yazan: Esra Pamuk

İletişim Fakültesi öğrencisi. Güzelliklere inanan ve Dünya'nın güzelleşmesini umut eden biri.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Çok bahsedilince ben de izledim. Anne kızın kaldıkları yerler, manzaralar çok güzeldi. En dramatik sahnelerden biri de babanın ölüm şekliydi. İkinci seri çekilirse Bambi de annesinin yolundan gider gibi gelliyor. Belki babasını bulmaya çalışır. İzleyip göreceğiz. Emeğine sağlık Ozan😊🤚

    YanıtlaSil
  2. Dizinin fragmanını gördüm, merak ediyorum ama önce kitabını okusam mı diye düşünmüyor değilim:))) Genelde önce kitabı okumayı seviyorum:) Melisa Sözen çok iyi bir oyuncu, çoğu kişi Kırmızı Oda'da tanıdı ama daha önce oynadığı diziler de çok güzel, Çemberimde Gül Oya dizisinde de çok iyi bir oyunculuk sergilemişti:))) Emeğinize sağlık:)

    YanıtlaSil