EGO (Erkeğe Güven Olmaz) Beklentileri Karşıladı mı?

EGO (Erkeğe Güven Olmaz)'nun ilk bölümü 5 Şubat 2023'te yayınlandı. Ancak Kahramanmaraş merkezli depremler sebebiyle yayın hayatına uzun bir süre ara vermek zorunda kaldı.

Ego, Erkeğe Güven Olmaz, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz, Türk dizisi

Güney Kore dizisi Temptation'dan uyarlanan dizinin başrollerini, Melisa Aslı Pamuk (Sibel Koraslan), Alperen Duymaz (Erhan Yıldırım), Ahmet Kayakesen (Tuncay Koraslan) ve Rüya Helin Demirbulut (Elif Tekin) üstleniyor.

Dizi, henüz başlamadan başrolü paylaşan Melisa Aslı Pamuk ve Alperen Duymaz arasında yaşanan kavgayla gündeme geldi. Melisa Aslı Pamuk'un sete geç kalması ve sete geldiğinde takındığı rahat tavırları Alperen Duymaz'ı rahatsız etti. Sette yaşanan bu tartışmadan sonra Melisa Aslı Pamuk, çok fazla tepki aldı. Oyuncuya destek ise yine Alperen Duymaz'dan geldi. Oyuncu bir yazı yayımlayıp ekip arkadaşını korudu.

Bu olaylarla başlayan dizinin ilk bölümünün ardından izleyici, daha önce izleme şansı elde ettiği bu ikilinin uyumunu beğense de reytinglerde istenen yakalanamadı. Dizi, pazar günleri yayınlandığı için uzun zamandır devam eden Teşkilat ve Yargı gibi güçlü rakiplerinin de olması, bu sonuçta önemli bir etken oldu diyebiliriz.

Aynı zamanda dizinin en son yayınlanan bölümü beğenilse de tutarsızlıkları göz ardı edilemiyor. Erhan'ın çok sevdiği, aşık olduğu nişanlısı Elif'ten bu kadar çabuk vazgeçmesi, Elif'in Erhan'a olan tavrı ve kendi mücadelesinin yanı sıra Erhan'la ve ailesiyle uğraşan Sibel, bazı soruları akılda bırakıyor.

Elif'in karnındaki çocuğun, Sibel'in abisi Tuncay'dan olduğunu iddia etmesi ve Erhan'ın eski nişanlısına bu kadar çabuk inanması izlerken izleyiciyi yıpratmıyor diyemeyiz. Aynı zamanda Erhan ve Sibel fanlarının da rahatlamasına sebep olan durumlardan biridir. Erhan ve Sibel arasındaki etkileşim izleyiciyi oldukça memnun ediyor. İkilinin birbiriyle yakaladıkları uyum takdir edilmeli. Tabii ki bu ikilide oyunculuğuyla öne çıkan taraf, kesinlikle Alperen Duymaz oluyor. Ekrandaki mimikleri ve ses tonuyla izleyiciyi kendine bağlayan oyuncu, her rolünde olduğu gibi bu rolünün de üstesinden büyük bir başarıyla geliyor.

Rol arkadaşının aksine Melisa Aslı Pamuk, dizide de Buzlar Kraliçesi olarak adlandırıldığı için duygu yüklü bir performans izleyemiyoruz. Fakat rol aldığı diğer yapımlara baktığımızda da etkileyici bir oyunculuğu olduğunu söyleyerek izleyiciyi kandıramayız. Onun ses tonu ve mimiklerindeki donukluk, rol aldığı yapımlarda kendini net bir şekilde gösteriyor. Bunlara rağmen ekrana yakıştığını da söylemeden geçmeyelim.

Burada arka plana atılmaması gereken bir diğer oyuncu ise Ahmet Kayakesen'dir. Oyunculuğuna, rol aldığı yapımlarda oyunculuğunun üstüne katarak ilerleyen, karakterini izleyiciye başarılı bir şekilde yansıtan, yeri geldiğinde güldürüp yeri geldiğinde ağlatan oyuncumuz takdir edilmeyi hak ediyor. Onu daha da güzel işlerde görürüz umarım.

Dizide rol alan bir diğer oyuncu Rüya Helin Demirbulut, canlandırdığı karakterle sinirleri bozsa da yeni girdiği bu sektörde başarılarının devamını görecekmişiz gibi duruyor. Başarıyla üstesinden geldiği Elif karakteri, umarım onu istediği yerlere getirir.


Son yayınlanan fragmanda, "Erhan ve Sibel evlenecek mi?" sorusuna yanıt aradığımız yeni bölümü heyecanla bekliyoruz. Umarız Ego, güçlü rakiplerinin arasından sıyrılıp kendine ekranlarda uzun soluklu bir yer bulabilir.
Yazan: Selin Şentürk

Zamanın ne içinde ne de dışında, geniş bir anın parçalanmaz akışında olan bir yazar. Türk Dili ve Edebiyatı okuyor. Medya ve İletişim mezunu. Çok okuyor, çok yorumluyor.

Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. Şans bir türlü bu dizinin yanında olamamış demek ki. Ne kadar uğraşırsanız uğraşın, doğru kişiler doğru şartlarda ve doğru zamanda bir araya gelemiyor bazen maalesef.

  YanıtlaSil
 2. Fragmanını görmüştüm ama diziyi izlemedim

  YanıtlaSil
 3. Bu dizi yakında final verebilir. Çünkü Melisa Aslı Pamuk'un AURASI çok güçlü. Karşısındaki partneri bu güç karşısında vasat kalıyor. Bu durum izleyiciye yavaştan geçmeye başlayacaktır.

  YanıtlaSil
 4. Alperen Duymaz'ı çok severim:) Dizinin ilk 3 bölümünü izledim, sonrasında izlemek istemedim, normalde Alperen Duymaz'ın oynadığı dizileri seyrederim. Konu bir yerde tıkanıyor gibi geliyor bana, sıkıldım, o yüzden de sonrasında devam etmedim

  YanıtlaSil