İlk Fragmanı Çok Ses Getiren Kraliçe'de Son Durum Ne?

İlk fragmanıyla büyük ses getiren Kraliçe dizisi, Kanal D ekranlarında seyirci karşısına çıktı. Herkesin merakla beklediği dizinin başrollerini Burcu Özberk, Gökhan Alkan, Selin Şekerci ve Özgün Karaman paylaşıyor.

Kraliçe dizisi oyuncuları, Burcu Özberk, Gökhan Alkan, Selin Şekerci, Özgün Karaman

Merak uyandıran konusu ve oyuncularıyla seyircisiyle buluşan Kraliçe, reytinglerde istediği sonucu elde edemedi. Fakat dizinin ilk bölümü Youtube'da yayınlandıktan sonra büyük bir kitlenin ilgisini topladı. Kısa sürede izlenmeleri milyonlara ulaşan dizi, seyircinin dikkatini çekmeyi başardı.

Queen Sugar dizisinden uyarlama olan Kraliçe'de ülkenin en ünlü basketbolcularından birinin adının skandala karışması ile aile hayatının nasıl etkilendiği, eşinin bu olayların yanı sıra kendi dertleriyle boğuşması ve olaylar karşısındaki duruşu büyük bir titizlikle işleniyor.

Yayınlanan ikinci bölüm seyircinin üstünde ilk bölüm ki kadar büyük bir etki bırakmasa da dizinin gelecek vadettiğini söylemek mümkün Burcu Özberk son zamanlarda yükselen oyunculuğuyla beğenilerin hepsini üzerine topladı. Dizide Deniz karakterinin duruşu, olgunluğu ve özellikle stylingi dikkat çekiyor.

Seyirci ise sadece sürekli aldatılan kadın başrolü görmekten yorulmuş durumda. Neden günümüzde Türk dizilerinde ya başrol ya da yan rollerden birinin aldatılan kadın olduğu sorununu çözmek henüz mümkün olmadı. Umarız bu dizide Deniz karakteri kraliçe duruşuyla, kendi ayaklarının üzerinde duran kadın profiliyle öne çıkar.

Gökhan Alkan, başarılı oyunculuk kariyerinin yanında bu dizide canlandırdığı karakterle eleştiri alsa da bu durum, başarısının göz ardı edilmesine izin vermiyor. Ateş karakteri flashbacklerle sevilen biri ancak günümüze geldiğimizde ise karısını aldatan adam tipiyle sinirleri bozabiliyor. Bu da Gökhan Alkan'ın başarılı oyunculuğunun bir yansıması olarak karşımıza çıkıyor.

Dizide beğenilen diğer karakter ise Selin Şekerci'nin canlandırdığı Zeynep. Burcu Özberk'in canlandırdığı Deniz karakterinin kardeşi olan Zeynep, dizide kendi içsel problemleriyle öne çıkıyor. İlerleyen bölümlerde daha fazla içsel yolculuğunu anlayabileceğimiz bir karakter olan Zeynep'i canlandıran Selin Şekerci'nin performansı oldukça beğenildi. Rolüne yakışan ve seyirciye bunu çok güzel geçiren oyuncu tavırlarıyla dizide merak unsuru uyandıran bir karakter olarak bulunuyor.

Dizi genel olarak beğenilirken, büyük bir kesimin diziyi internetten izlemesi reytinglere olumsuz etki ediyor gibi duruyor. Reytingler bu seyirde devam ederse çok uzun bir ömrü olacağı düşünülmeyen dizinin ilk bölüme göre artan reytingleri ise umut veriyor. Şimdiden diziyi benimseyen izleyici, dizinin bitmesini istemiyor.


Kraliçe'nin merak uyandıran son bölümüyle beraber çarşamba akşamı izleyiciyi nelerin beklediğini izleyip göreceğiz.
Yazan: Selin Şentürk

Zamanın ne içinde ne de dışında, geniş bir anın parçalanmaz akışında olan bir yazar. Türk Dili ve Edebiyatı okuyor. Medya ve İletişim mezunu. Çok okuyor, çok yorumluyor.

Yorum Gönder

3 Yorumlar

 1. kadrosu sevdiğim oyunculardan oluşuyor...

  YanıtlaSil
 2. Dizinin fragmanı seyredince merak etmiştim. İlk bölümü de seyrettim, ilgi çekici gibi görünüyor ama ben seyrederken sevemedim. Burcu Özberk sevdiğim oyunculardan ama diziyi sevemedim:)

  YanıtlaSil
 3. Gülcan Tekin3 Nisan 2023 13:16

  Güzel bir yazı olmuş. Dizinin ilk bölümü çok başarılıydı umarım aynı heyecanla devam eder.

  YanıtlaSil