Supernatural Dizisindeki En Güçlü 10 Yaratık

2005'te başlayıp 15 sezon devam eden Supernatural'da gördüğümüz yaratıkları saymakla bitiremeyiz. Sam ve Dean kardeşler, Chevrolet Impala'ya atlayıp onları kovalarken defalarca ölümle burun buruna geldiler, hatta öldüler. Bu yaratıkların arasından öldürülmesi en zor olanları sizin için derledik.

Lilith

Lilith, aslında yaratılmış ilk kadındır. Ancak Lucifer, onun ruhunu ele geçirdiğinde hayatına beyaz gözlü ve çok güçlü bir şeytan olarak devam etti. Dizideki amacı cehennemde bir kafese kapatılan Lucifer’i kafesinden çıkarmaktı. Yanlış yönlendirdiği Winchester kardeşlerden Sam, Lilith’i öldürünce son mühür de kırıldı ve Lucifer serbest kaldı.

Lilith, Supernatural, fantastik yaratıklar

Eve

Eve, bütün yaratıkların annesidir. Purgatory'de doğdu. Dünya’ya tekrar ayak basmasındaki amacı, insanları yavruları hâline getirmek için yaratığa dönüştürmekti. Hatta ölümünden sonra bile vücudunun yaratık yumurtaları üretebildiği keşfedildi. Yaratıklarıyla telepatik olarak iletişim kurabiliyor ve insanları ısırarak ya da dokunarak dönüştürebiliyordu. Onu öldürecek tek şey ise Phoenix’in külleriydi.

Eve, Supernatural Eve

Leviathan

Kafası da kesilse, koca bir arabanın altında da kalsa, türlü işkencelere de maruz kalsa bu ölmeyen yaratık, sivri dişli Leviathan'dır. Küçük kurtçuklar gibi insanların bedenlerine girip bilgilerini ve DNA’larını kopyalayabiliyor. Bu güçlü ve zeki yaratıklardan biri, Bobby’nin evinde sandalyeye bağlıyken üst kattan üzerine sızan Borax’la Leviathan türünün en büyük düşmanını ortaya çıkardı. Evet, Borax’la...

Leviathan, Supernatural yaratıkları, canavar

Cinler

Cinler, harabelerin içine yuva yapar ve halüsinasyon görmelerini sağlayarak insanları orada tutar. İnsan kanıyla beslenirler. Kur'an'da da geçen bu varlıklar, dizide zihinleri okuyabilen, insanların korkularını ve arzularını anlayabilen varlıklar olarak yansıtılır. Mavi tenli, mavi gözlü ve her yeri dövmeyle kaplı hâlde tasvir edilen bu yaratıklar, kuzu kanına bulanmış gümüş bıçakla öldürülebilir.

Cinler, Supernatural, yaratıklar, canavarlar

Hellhounds (Cehennem Köpekleri)

Kesişen Yollar Şeytanı'yla yapılan anlaşma bitmek üzereyken insanların etrafında gezmeyi seven köpeklerdir. Göze görünmezler ama kapıyı nasıl tırmaladıklarını, döşemelerde bıraktıkları derin pençe izlerini görebilir ve kanınızı donduran acımasız havlamalarını duyabilirsiniz. Nerede olduklarını anlayamadığınız için ne tarafa koşacağınızı algılayamadan onların öğle yemeği olabilirsiniz. İyisi mi, şeytanla anlaşmayalım.

Cehennem Köpekleri

Nephilim

Bir meleğin ve bir insanın çocuğu olursa ne olur? Elbette insanların ölümüyle sonuçlanır. İnsanın ruhuna ve meleğin özüne sahip bu çocuk, Cennet tarafından yasaklanmıştır. Kurallar çiğnendiğinde anne ve çocuk ölecektir ama Supernatural’de konu, Lucifer’ın çocuğudur. Lucifer’ın ve bir insanın çocuğu olursa ne olur? Tanrı’nın ölümü mü?

Supernatural Nephilim

Ruh Emiciler

Ruh Emiciler, insan ruhlarıyla beslenir. Ruhları çekip başka boyuttaki yuvalarına götürebilirler ya da ailedeki herkesin ruhunu emip evlerini yuva hâline getirirler. Öldürdükleri insanları ise acil yemek stoğunda saklayabilirler. Aslında ruh emicileri öldürmek ya da zarar vermek mümkün değildir. Yine de ‘Harflerin Adamları’, yuvalarına çizilince onları öldürebilen bir sembol bulmuştur.

Ruh Emiciler, Supernatural, Kurgusal yaratıklar, canavarlar

Wraith

İnsan beynini içerek beslenen bu yaratıkların kalbine gümüş saplamak, onlar için ölümcül olsa da asıl problem, onları yakalamanın zorluğudur. İnsan şekline girebilen bu yaratıklar, genelde akıl hastanelerine yuva yapar. Çünkü dopamin seviyesi yüksek hastaların beyinleri lezizdir ve kimse kimseyi beyin yiyen bir yaratık gördüğüne inandıramaz. İnsan gibi görünmelerine rağmen asıl yüzleri, ayna yansımasında ortaya çıkar. Bu şekilde ya da onların aurasını görebilen psişikler tarafından tespit edilebilirler.

Kurgusal canavarlar, yaratık, Wraith, Supernatural dizisi

Mahşerin Dört Atlısı

Kıyametin habercileridir. İsterlerse göze görünmeyebilir ve sonsuza kadar yaşayabilirler. Her birinin kendine has yüzüğü vardır. Motive edilirlerse insanoğlunun ne kadar kötü olabileceğini göstermek için gelirler.

İlk Atlı: Savaş

İnsanların halüsinasyon görmelerini sağlayarak onları şiddete teşvik eder ve kaos yaratır.

İkinci Atlı: Kıtlık

Kendi gücüne ulaşana kadar insanların ruhlarını yiyebilir.

Üçüncü Atlı: Hastalık

Hastalığı yaratabilir ve yayabilir.

Dördüncü Atlı: Ölüm

Bırakalım, sahne kendini anlatsın.

The Darkness

The Darkness, Karanlık, Supernatural

Büyüleyici bir kadın. Dünya’yı yaratan, çiçekleri, dağları, duygusal insanları ve sevimli hayvanları yaratan Aydınlık tarafın, Tanrı’nın kız kardeşidir. Tanrı, Karanlığı bir kafese kapatıp Dünya’yı yaratmıştır. Bu yüzden Karanlık, Tanrı’dan öç almak üzere Dünya'yı yok etmeye gelmiştir.
Yazan: Aylin Arifoğulları

"Iki dünyada yaşıyorum. Biri kitapların dünyası. Diğeri de daha az ilginç karakterlerle dolu."

Yorum Gönder

Yorum Gönder